Juror „You Can Dance- Nowa Generacja” planuje otworzyć szkołę tańca

Podziel się:

fot.mat.pras/TVP

Juror „You Can Dance – Nowa Generacja” ogłosił niedawno, że za sprawą miłości, którą poznał na planie show, przeprowadza się na stałe do Polski. Tancerz i choreograf ma też skrystalizowany pomysł na swoją przyszłość w naszym kraju.

Po ponad 30 latach spędzonych poza granicami Polski Michał Misha Kostrzewski wrócił na stałe do ojczyzny. Wielki udział miał w tym angaż do nowego show TVP2 z udziałem utalentowanych tanecznie dzieci w wieku 8-13 lat. W trakcie nagrań „You Can Dance – Nowa Generacja” tancerz poznał nową miłość życia – stylistkę fryzur Kingę. To przede wszystkim dla niej Michał Kostrzewski chce zapuścić korzenie w Polsce. Oprócz pracy na planie talent show artystka ma też kolejny pomysł na rozwój zawodowy w Polsce, co zdradził w jednym z najnowszych wywiadów.

Chciałbym zrobić coś dla poszerzenia oferty edukacji tanecznej, stworzyć miejsca, gdzie będzie można uczyć się tańczyć w inny sposób, w innych nurtach niż te, które są dostępne i popularne dzisiaj. To jest ważne, bo tylko w ten sposób można dowiedzieć się, co tak naprawdę jest dla nas najlepszą formą wyrażania siebie i swoich emocji. Tyle wiemy o sobie, ile mieliśmy okazję doświadczyć i odczuć. Taniec to coś więcej niż te same ruchy, podobna muzyka. Żeby docenić jedną rzecz, trzeba porównać ją z inną. Jak słońce, które po deszczu bardziej cieszy – wyznał w rozmowie Michał Misha Kostrzewski. 

Juror „You Can Dance – Nowa Generacja” odniósł się także do sieci szkół tańca Agustina Egurroli, które powstały w 2003 roku. 

Super, że jest Agustin Egurrola. Otworzył mnóstwo swoich szkół i one naprawdę zrobiły wiele dobrego dla tańca w Polsce. Ale działają w określonym stylu. W tym kraju popularne są szkoły klasyczne i szkoły komercyjne Agustina, a potem długo, długo nic. Nie widzę tu pluralizmu na dużą skalę, a to byłoby rozwojowe dla wszystkich, którzy chcą mieć możliwość spróbowania zatańczenia czegoś innego – tłumaczy tancerz i choreograf, którego widzowie będą mogli zobaczyć w nowym odcinku „You Can Dance – Nowa Generacja” już w najbliższy piątek o godzinie 20:00 w TVP2.

Czy dzięki wspólnemu projektowi „You Can Dance – Nowa Generacja” Michał Misha Kostrzewski i Agustin Egurrola postanowią połączyć swoje siły?  

(tvp)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.