KAS.1400 litrów spirytusu na walkę z pandemią

Podziel się:

fot.KAS

Podkarpacka KAS przekazała już  ponad 1400 litrów alkoholu etylowego do walki z pandemią .Alkohol, który został zatrzymany podczas działań kontrolnych KAS, zostanie wykorzystany do przygotowania preparatów do dezynfekcji-poinformowała Edyta Chabowska rzecznik prasowy KAS w Przemyślu.

Alkohol etylowy jest przekazywany instytucjom, które ze względu na specyfikę działania potrzebują dużych ilości środków dezynfekujących i jest wykorzystywany do dezynfekcji budynków, pomieszczeń i środków transportu-dodała rzecznik.

Przekazany przez podkarpacką KAS alkohol został zatrzymany  podczas działań kontrolnych  i był przeznaczony do zniszczenia. Dzięki działaniom podjętym przez Izbę Administracji Skarbowej w Rzeszowie i Podkarpacki Urząd Celno- Skarbowy  w Przemyślu, teraz może posłużyć do przygotowania środków dezynfekcyjnych.

Możliwość użycia alkoholu do celów dezynfekcyjnych potwierdziły badania laboratoryjne, przeprowadzone w  Laboratorium Celno- Skarbowym Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu.

Alkohol przekazany został na rzecz Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Rzeszowie, która zajmie się jego dalszą dystrybucją do potrzebujących jednostek.

Jak zaznacza Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie mł. insp. Grzegorz Skowronek: Wsparcie bezpieczeństwa sanitarnego, jest istotnym elementem naszych działań obok zapewnienia bezpieczeństwa finansów naszego państwa oraz sprawnej obsługi międzynarodowego obrotu towarowego.

(KAS)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *