Nowy Trag. Pijani ukradli psa, grozi im do pięciu lat

Podziel się:

Zdjęcie ilustracyjne fot.Pixabay

Nowotarscy policjanci zatrzymali kobietę i mężczyznę, po tym jak z jednej z posesji ukradli owczarka niemieckiego. Oboje byli nietrzeźwi. Grozi im kara pozbawienia wolności do od 3 miesięcy nawet do 5 lat – poinformował we wtorek Sebastian Gleń z małopolskiej policji.

Jak informuje małopolska policja do zdarzenia doszło na terenie Nowego Targu. Policjanci  otrzymali zgłoszenie o kradzieży owczarka niemieckiego z  posesji.Po przyjeździe na miejsce interwencji zastali właścicielkę, która po powrocie do domu zauważyła, że na podwórku nie ma jej czworonoga, a brama była zamknięta.

Kobieta poszła więc szukać swojego pupila i w rejonie szkoły zauważyła dwie osoby, które trzymały jej psa. Po krótkiej szarpaninie udało się jej go odebrać, ale złodzieje uciekli. Policjanci po uzyskaniu niezbędnych informacji ruszyli na poszukiwania. Po chwili w rejonie jednego ze sklepów zauważyli kobietę i mężczyznę, którzy idealnie pasowali do tych z opisu.Osoby te na widok policjantów zaczęli uciekać, jednak po chwili zostały zatrzymane.

48-latek i 28-latka z Nowego Targu byli znani mundurowym z wcześniejszych interwencji z ich udziałem. Oboje byli pijani, kobieta miała 2 promile, a mężczyzna blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Zostali zatrzymani w nowotarskiej komendzie, a po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzut kradzieży, za co grozi kara pozbawienia wolności do od 3 miesięcy nawet do 5 lat.

(kwpk)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *