KAS ostrzega przed osobami podszywającymi się pod pracowników MF i urzędów skarbowych

Podziel się:

Zdjęcie ilustracyjne fot.Pixabay

Krajowa Administracja Skarbowa ostrzega  przed telefonami od nieznanych osób, które podają się za pracowników urzędów skarbowych lub Ministerstwa Finansów (MF). To próby wyłudzenia danych podatników -informuje Edyta Chabowska Rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie.

Jak dodaje rzecznik resort finansów nie prowadzi telefonicznej weryfikacji prowadzonych spraw, ani nie zbiera w ten sposób informacji o podatnikach.

Uwaga na fałszywe telefony 

Osoby podające się za pracowników urzędów skarbowych lub MF telefonują przykładowo w sprawach dodatków do PIT-u lub podejrzanych przelewów.

Urzędy skarbowe i MF nie prowadzą telefonicznej weryfikacji prowadzonych spraw, ani nie zbierają w ten sposób informacji o podatnikach. Podobne próby wyłudzeń mogą pojawić się w wiadomościach wysyłanych przez oszustów, którzy próbują uzyskać od nas pieniądze lub informacje-dodaje rzecznik ptrasowy Edyta Chabowska.

Co warto zrobić

·        W przypadku otrzymania podejrzanego telefonu i próby wyłudzenia danych, użyj w swoim telefonie funkcji „przekaż” albo „udostępnij” i przekaż treść otrzymanej wiadomości na numer 799-448-084.

·        Zgłoszenie zostanie przekazane do analityków CERT Polska.

·        Każde zgłoszenie może pomóc ochronić tysiące innych użytkowników!

Więcej informacji znajdziesz na stronie Państwowego Instytutu Badawczego NASK.
W przypadku otrzymania podejrzanego telefonu lub próby wyłudzenia danych, które dotyczą Ministerstwa Finansów oraz Krajowej Administracji Skarbowej, prosimy o przekazanie zgłoszenia na incydent@mf.gov.pl.

(kas)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.