Katie Melua akustycznie w nowym premierowym singlu „Remind me to forget”

Podziel się:

fot.mat.pras 

Gruzińsko-brytyjska wokalistka zapowiada akustyczną wersję albumu „Album No. 8″. Na krążku usłyszymy głos Katie w najczystszej postaci, a na gitarze akompaniuje jej brat, Zurab. ‘

Celem było nagranie albumu, który brzmiałby jak intymny, kameralny koncert – wspomina Zurab, który po raz pierwszy wcielił się w rolę producenta. – Zagraliśmy więc cały materiał kilka razy. Później Katie poprosiła Marka Edwardsa, naszego klawiszowca, by dodał od siebie kilka partii. Następnie zaangażowaliśmy Simona Goffa, który zagrał na skrzypcach w dwóch utworach. Jak mówi Katie, ich instynkt muzyczny jest po prostu perfekcyjny. Niektóre zmiany w stosunku do oryginalnych piosenek są dość subtelne, inne, takie jak „A Love Like That” są bardziej odczuwalne. Jestem bardzo zadowolony z tego, jak to wyszło w całości! – dodaje Zurab.

„Remind Me To Forget (feat. Simon Goff)” to pierwszy singiel promujący nowy akustyczny krążek. Został stworzony we współpracy z Simonem Goffem, który, dzięki swoim partiom skrzypiec, nadał singlowi świeżego i ciepłego brzmienia. – Jestem wielką fanką twóczości Simona, więc skontaktowałam się z nim, by sprawdzić, czy nie chciałby popracować nad kilkoma wspólnymi projektami. To był absolutny zaszczyt! – komentuje artystka.

Katie Melua jest uznawana za jedną z najznamienitszych brytyjskich artystek. 35-letnia kompozytorka i autorka tekstów zdobyła aż 56 platynowych nagród, wydała 8 albumów i była dwukrotnie nominowana do nagrody Grammy. Od początku kariery muzycznej słynie z niezwykle pięknej, jasnej barwy głosu, który stał się jej znakiem rozpoznawczym. Słynie także z komponowania doskonałych linii melodycznych. Światową popularność zdobyła m.in. za sprawą takich hitów jak: „Nine Million Bicycles” czy „Perfect World“.

Remind me to forget" - dostępny TUTAJ

Nowy, album „Acoustic. Album No. 8" - premiera 26 listopada 2021 - w przed-sprzedaży TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.