Katowice Airport-Powrót Turcji i Tunezji w połączeniach czarterowych

Podziel się:

fot.Pixabay/yeraysg

Decyzją Rządu RP, pod koniec lipca 2020 roku, zniesiono zakaz lotów z Turcji i Tunezji do Polski. W odpowiedzi biura podróży podjęły decyzję o powrocie tych krajów do siatki połączeń czarterowych Katowice Airport.

W pierwszej połowie sierpnia rozpoczął się proces systematycznego przywracania połączeń czarterowych z Pyrzowic do Turcji. W piątek 7 sierpnia br. zostanie zrealizowany pierwszy lot do Izmiru, a dzień później do Antalyi. W niedzielę 9 sierpnia pierwsi wczasowicze odlecą z Pyrzowic do Bodrum, a 13 sierpnia do Dalaman.

Biura podróży zdecydowały również o reaktywowaniu rejsów czarterowych z Pyrzowic do Tunezji. Pierwsze rejsy na Djerbę oraz do Monastiru zaplanowano na 13 sierpnia, a do Enfidhy dwa tygodnie później, to jest 27 sierpnia.

Na skutek pandemii koronawirusa światowa branża lotnicza znalazła się w bardzo trudnej sytuacji. Proces wychodzenia z największego w historii lotnictwa komunikacyjnego kryzysu będzie długi i mozolny. Dlatego powrót Turcji i Tunezji do siatki połączeń czarterowych Katowice Airport to bardzo dobra informacja. Obydwa kraje od lat były bardzo popularnymi kierunkami wakacji. Turcja z wynikiem 472 tys. podróżnych w 2019 roku była największym rynkiem czarterowym w Pyrzowicach. Z kolei na kierunkach tunezyjskich linie lotnicze przewiozły w minionym roku 103 tysiące pasażerów. W 2019 roku prawie 12% z ogółu pasażerów obsłużonych w Katowice Airport podróżowało do tych dwóch państw. – mówi Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, firmy zarządzającej pyrzowickim lotniskiem.

(katowice airport)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *