Katowice Airport-Powrót Turcji i Tunezji w połączeniach czarterowych

Podziel się:

fot.Pixabay/yeraysg

Decyzją Rządu RP, pod koniec lipca 2020 roku, zniesiono zakaz lotów z Turcji i Tunezji do Polski. W odpowiedzi biura podróży podjęły decyzję o powrocie tych krajów do siatki połączeń czarterowych Katowice Airport.

W pierwszej połowie sierpnia rozpoczął się proces systematycznego przywracania połączeń czarterowych z Pyrzowic do Turcji. W piątek 7 sierpnia br. zostanie zrealizowany pierwszy lot do Izmiru, a dzień później do Antalyi. W niedzielę 9 sierpnia pierwsi wczasowicze odlecą z Pyrzowic do Bodrum, a 13 sierpnia do Dalaman.

Biura podróży zdecydowały również o reaktywowaniu rejsów czarterowych z Pyrzowic do Tunezji. Pierwsze rejsy na Djerbę oraz do Monastiru zaplanowano na 13 sierpnia, a do Enfidhy dwa tygodnie później, to jest 27 sierpnia.

Na skutek pandemii koronawirusa światowa branża lotnicza znalazła się w bardzo trudnej sytuacji. Proces wychodzenia z największego w historii lotnictwa komunikacyjnego kryzysu będzie długi i mozolny. Dlatego powrót Turcji i Tunezji do siatki połączeń czarterowych Katowice Airport to bardzo dobra informacja. Obydwa kraje od lat były bardzo popularnymi kierunkami wakacji. Turcja z wynikiem 472 tys. podróżnych w 2019 roku była największym rynkiem czarterowym w Pyrzowicach. Z kolei na kierunkach tunezyjskich linie lotnicze przewiozły w minionym roku 103 tysiące pasażerów. W 2019 roku prawie 12% z ogółu pasażerów obsłużonych w Katowice Airport podróżowało do tych dwóch państw. – mówi Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, firmy zarządzającej pyrzowickim lotniskiem.

(katowice airport)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.