Katowice z najniższą stopą bezrobocia w Polsce

Podziel się:

Katowice fot.Pixabay/karola405

Prezydent Marcin Krupa od marca rozpoczął wdrażanie Katowickiego Pakietu Przedsiębiorcy. Efekty szybkich działań władz miasta widać w statystykach przekazanych przez Powiatowy Urząd Pracy, dzięki którym Katowice przodują pod względem najniższej stopy bezrobocia w naszym kraju- informuje Urząd Miasta Katowice.

– Wprowadzenie Katowickiego Pakietu Przedsiębiorcy pozwoliło uchronić wiele miejsc pracy i przyczyniło się do utrzymania statusu miasta o najniższej stopie bezrobocia w całym kraju. Dla porównania według Powiatowego Urzędu Pracy na koniec maja 2020 r. stopa bezrobocia w kraju wynosiła 6,0%, w województwie śląskim wyniosła 4,5%, natomiast w Katowicach wynosiła zaledwie 1,4%, co jest najniższym poziomem w Polsce – mówi Ewa Lipka, rzecznik prasowy.

W kraju na pierwszym miejscu znajdują się Katowice ze stopą bezrobocia 1,4%. Na drugim miejscu jest Poznań ze stopą bezrobocia 1,5%. Na trzecim miejscu znajduje się Warszawa ze stopą bezrobocia 1,6%. Czwarte miejsce zajmuje Wrocław ze stopą bezrobocia 2,1%. Za Wrocławiem jest Sopot ze stopą bezrobocia 2,2%.

(UMK)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.