Kiedy otwarcie galerii handlowych? Znamy stanowisko rządu

Podziel się:

fot.Pixabay

Premier Mateusz Morawiecki, wicepremier Jadwiga Emilewicz, minister zdrowia Łukasza Szumowski oraz wiceminister rozwoju Olga Ewa Semeniuk spotkali się by omówić stopniowe odmrażanie polskiej gospodarki, w tym ewentualną mozliwość wcześniejszego otwarcia galerii handlowych.

Dotychczasowe wytyczne dotyczące otwarcia sklepów i punktów usługowych w galeriach i centrach handlowych planowane jest w trzecim etapie stopniowego odmrażania polskiej gospodarki. Decyzja o tym, kiedy to nastąpi, będzie uzależniona od sytuacji epidemiologicznej w kraju- informuje Ministerstwo Rozwoju.

– Rozumiem potrzebę możliwie szybkiego uruchomienia sklepów w galeriach i centrach handlowych, aby biznes mógł dalej funkcjonować. Dlatego już teraz prowadzimy prace nad rozwiązaniami, które pogodzą bezpieczeństwo i zdrowie obywateli oraz sprzedawców z możliwością prowadzenia działalności gospodarczej w obiektach wielkopowierzchniowych – powiedziała wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz podczas wideokonferencji.

– Przede wszystkim chcemy być pewni, że społeczeństwo może bezpiecznie korzystać z galerii i centrów handlowych. Dlatego już teraz prowadzimy intensywny dialog z branżą, a jego konsekwencją będą protokoły bezpieczeństwa, nad którymi już teraz pracujemy – wskazała wiceszefowa Ministerstwa Rozwoju Olga Ewa Semeniuk.

Otwarcie galerii handlowych pod lupą rządu

Rząd pracuje nad rozwiązaniami które pozwolą bezpiecznie korzystać z centrów i galerii handlowych zarówno klientom jak i pracownikom , już teraz są przygotowywane trzy kryteria które mają zabezpieczyć miejsca pracy, zabezpieczyć klientów i pracowników oraz przygotować odpowiedni katalog działań w sytuacji zdiagnozowania pozytywnego przypadku koronawirusa wśród pracowników lub klientów.

(MR)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *