Kolejna grupa przestępcza działająca na tereniu klku województw rozbita przez KAS

Podziel się:

fot.KAS 

Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) przeszukała ponad 140 miejsc należących do 71 podmiotów gospodarczych. Zatrzymano 4 osoby, na rachunkach bankowych zablokowano ponad 3 mln zł -poinformowała Agnieszka Siwy z Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie.

300 funkcjonariuszy i pracowników lubelskiej, podkarpackiej, podlaskiej, kujawsko-pomorskiej KAS oraz funkcjonariuszy KAS z Ministerstwa Finansów, wzięło udział w akcji rozbicia zorganizowanej grupy przestępczej, która wprowadzała do obrotu gospodarczego fikcyjne faktury. Weszli oni jednocześnie do ponad 140 miejsc. Przeszukali firmy i pomieszczenia mieszkalne, w których mogła być przechowywana fikcyjna dokumentacja finansowo-księgowa i inne dowody przestępczej działalności – wyłudzania podatku VAT oraz podatku dochodowego. W sumie skontrolowali 71 podmiotów gospodarczych, głównie z branży budowlanej i usług informatycznych.

Grupa przestępcza w latach 2018-2020 wprowadziła do obrotu gospodarczego fałszywe faktury o wartości ponad 300 mln zł. Straty Skarbu Państwa z tytułu podatku dochodowego i podatku VAT sięgają ponad 30 mln zł.

Lubelska KAS zatrzymała 4 osoby podejrzane o organizowanie przestępczego procederu. Dwie z nich zostały już tymczasowo aresztowane. KAS zablokowała też rachunki bankowe podejrzanych podmiotów – ponad 3 mln zł.

Czynności procesowe w sprawie prowadzi Lubelski Urzędu Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Opolu.

(kas)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *