Śląsk. Mimo zakazu w klubie odbywała się dyskoteka. Interweniowała policja

Podziel się:

fot.Pixabay

Pomimo zakazu spowodowanego stanem zagrożenia epidemicznego w Polsce , w jednej z dzielnic Rudy Śląskiej odbyła się dyskotea której bawiło się 25 osób. Interweniowała policja i straż miejska.

Dyskoteka podczas kwarantanny w Rudzie Śląskiej

Na terenie kraju obowiazuje stan zagrożenia epidemicznego , który został ogłoszony 13 marca przez premiera Mateusza Morawieckiego. Oznacza on ograniczenie działalności galerii handlowych, restauracji, pubów,dyskotek , a także zakaz zgromadzeń powyżej 50 osób.

Do incydentu doszło w sobotni wieczór  terenie rudzkich Bielszowic w Rudzie Śląskiej. Pomimo zakazu właściciele zdecydowali się na zorganizowanie imprezy w której wzięło udział 25 osób, lecz gości cały czas przybywało- poinformowała policja w Rudzie Śląskiej.

Policjanci  poinformowali odpowiadającą za lokal kobietę o konieczności wyproszenia gości i zamknięciu go. Spotkali się jednak ze zdecydowaną odmową z jej strony. Oprócz policji na miejscu interweniowali również strażnicy miejscy.

Sprawą imprezy w Bielszowicach zajmie się prokuratura, która podejmie decyzję o dalszym toku postępowania wobec nieodpowiedzialnych właścicieli.

(KMP Ruda Śląska)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.