Kompozytor Jules Maxwell odwiedzi sklep Winyl Love w Łodzi

Podziel się:

fot.mat.pras  

Jules Maxwell to irlandzki kompozytor muzyki teatralnej i filmowej. Jest również muzykiem towarzyszącym zespołowi Dead Can Dance podczas tras koncertowych. Wspólnie z Lisą Gerrard skomponował utwór zatytułowany „Rising Of The Moon”, który był wykonywany jako finał każdego występu. Grupa Dead Can Dance wystąpi na koncercie w łódzkiej Atlas Arenie 5 maja.

W 2015 roku, Maxwell został poproszony o napisanie piosenek dla bułgarskiego chóru The Mystery of the Bulgarian Voices (Le Mystere des Voix Bulgares) i zwrócił się do Gerrard z prośbą o współtworzenie materiału. Poleciał do Australii, aby pracować z nią w jej domowym studio. Wkrótce para miała gotowe cztery utwory, a zarazem powstały fundamenty nowego wspólnego przedsięwzięcia.

W roku 2021 duet Gerrard i Maxwell wydał płytę “Burn”. Jules Maxwell wydał również płyty solowe: “Songs From The Cultural Backwater” (2018 r.), “Nocturnes” (2021 r.) oraz najnowszą – “Cycles” (2022 r.).
5 maja w sklepie płytowym Winyl Love, mieszącym się przy ul. Piotrkowskiej 59 w Łodzi, o godz. 13:00 będzie można spotkać Julesa Maxwella. To wyjątkowa okazja, by zakupić jego solowy album, zdobyć autograf oraz porozmawiać z artystą o jego dokonaniach, współpracy z Dead Can Dance i planach na przyszłość.

(soundedit)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.