F1 in Schools Poland. Mini bolidy pościgają się w Finale Krajowym

Podziel się:

fot.mat.pras

W sezonie 2022/2023 odbędzie się pierwsza edycja F1 in Schools Poland, międzynarodowego konkursu pod patronatem Formuły 1®. 14 maja w Łodzi odbędą się Finały Krajowe, podczas których polscy uczniowie i uczennice w wieku 11-19 lat wezmą udział w wyścigu stworzonymi przez swoje zespoły modelami bolidów F1.

Czym jest F1 in Schools?

Ten wieloaspektowy konkurs STEM obejmuje przedsiębiorczość, projektowanie, inżynierię, marketing i pracę zespołową.  W ramach konkursu zespoły uczniów z całego świata projektują i opracowują pomniejszony model bolidu F1 z wykorzystaniem zaawansowanej technologii oraz przygotowują wysoce kreatywne i pouczające prezentacje swoich zespołów.  Bolidy ścigają się na 20-metrowym torze osiągając prędkość około 75 km/h!

Uczniowie rywalizują w skali regionalnej i krajowej, a najlepsze zespoły zdobywają przepustkę na światowe finały Aramco F1® in Schools. W 2023 roku Finały odbędą się we wrześniu w Singapurze.

F1 in Schools przez zabawę do kariery !

F1® in Schools łączy edukację i STEM ze światem sportu i szerzej pojętego przemysłu. Sprawia, że nauka staje się bardziej istotna, bardziej wciągająca, a dzięki wspierającemu, konkurencyjnemu środowisku – bardziej ekscytująca.

Ten wspierany przez Formułę 1® globalny program jest sprawdzoną drogą do kariery w sportach motorowych i motoryzacji, a jego byli uczestnicy pracują w zespołach Formuły 1®, u producentów silników, w agencjach sportowych i wielu innych firmach pokrewnych.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.f1inschools.pl i www.f1inschools.com

(źródło:mat.pras org)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.