Liga Narodów 2024 siatkarzy. Zwycięstwo Polski w ćwierćfinale

Zdjęcie ilustracyjne, fot. Pixabay.com/TaniaVdB

Tegoroczne finały Ligi Narodów Siatkarzy odbywają się w Łodzi na Atlas Arenie. Do finałowej rundy zakwalifikowała się Polska oraz 7 zespołów, które miały najlepszy wynik po fazie grupowej. Są to: Argentyna, Brazylia, Francja, Japonia, Kanada, Słowenia, Włochy. Ponieważ Polska była w pierwszej ósemce, w finałach gra 8 najlepszych ekip. Zwycięzcy fazy grupowej grają z drużyną, która zajęła 8 miejsce, druga drużyna gra z siódmą, i tak dalej.

W czwartek w pierwszym meczu spotkała się czwarta drużyna fazy grupowej, Japończycy, z Kanadyjczykami. Azjaci wygrali mecz w 3 setach, choć nie bez problemów. Jedynie drugi set poszedł im łatwo, wygrali go do 18. W pierwszym oraz trzecim musieli zdobyć 26 punktów. W półfinale zmierzą się ze zwycięzcami piątkowego meczu Słowenia-Argentyna.

Wieczorem druga po fazie grupowej Polska zmierzyła się z Brazylią. W pierwszym secie to Amerykanie byli górą. Choć początkowo Polacy próbowali dotrzymać kroku, to ostatecznie rywale uciekli im i wygrali tę część meczu do 18. Drugi i trzeci set również były wyrównane, ale to „Biało-Czerwoni” byli w nich górą. Wygrali je odpowiednio 25:23 i 25:22. Na początku czwartego seta Polacy również objęli drobne prowadzenie, ale w jego połowie uciekli „Kanarkowym” i wygrali przewagą 9 punktów. W półfinale spotkają się ze zwycięzcami piątkowego meczu Włochy-Francja.

Japonia 3:0 Kanada

(26:24, 25:18, 26:24)

Polska 3:1 Brazylia

(18:25, 25:23, 25:22, 25:16)