Koronawirus. 207 nowych przypadków, zmarły kolejne osoby

Podziel się:

fot.Pixabay

Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia  mamy 207 kolejnych przypadków zarażenia koronawirusem w Polsce.Resort poinformował również o śmierci kolejnych pięciu osób.Liczba osób zakażonych koronawirusem wzrosła do 3834 , zmarły 84 osoby.

Mamy 207 nowych przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych- poinformowało w niedzielę Ministerstwo Zdrowia.

Potwierdzone nowe zarażenia z poszczególnych województw: 93 osób z woj. mazowieckiego, 38 osób z woj. śląskiego, 20 osób z woj. dolnośląskiego, 12 osób z woj. świętokrzyskiego, 11 osób z woj. małopolskiego, 11 osób z woj. wielkopolskiego, 8 osób z woj. podkarpackiego, 5 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego, 3 osób z woj. lubuskiego, 2 osób z woj. warmińsko-mazurskiego i 1 osoby z woj. lubelskiego.

Resort Zdrowia poinformował również o o śmierci kolejnych pięciu osób zakażonych koronawirusem. Są to: 41-letnia kobieta i 84-letni mężczyzna ze szpitali w Krakowie, 71-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 77-letnia kobieta ze szpitala w Bolesławcu i 59-letni mężczyzna ze szpitala w Polanicy-Zdroju.

W porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia informuje że liczba osób podjętych kwarantannie wynosi obecnie 131 888 osób, liczba hospitalizowanych osób to 2434, a wyzdrowiały 134 osoby.

(MZ)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *