Koronawirus w Polsce. Sypią się wysokie mandaty za ,,spacery,,

Podziel się:

Zdjęcie ilustracyjne fot.Pixabay

Policja nakłada coaz coraz więcej mandatów osobom które nie ptrzestrzegają obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa w Polsce. Za swoją nieodpowiedzialność możemy straciś nawet kilka tysięcy !

Małopolska policja poinformowała o kilku przypadkach nie zalecania się do obostrzeń,

Policyjny patrol na trasie rekreacyjnej w okolicy Jeziora Mucharskiego w Zagórzu trafił na 5-osobową grupę spacerowiczów. Były to dwie kobiety i trzech mężczyzn w wieku 20 lat ze Skawiny. Okazało się, że przybyli w to miejsce samochodem przemierzając blisko 40 kilometrów.

Kolejny przypadek nieodpowiedzialnego zachowania innej grupy ludzi ze Skawiny policjanci ujawnili dwa dni wcześniej. Byli to trzej mężczyźni w wieku 20, 21 i 25-lat, którzy z kolei urządzili sobie 13-kilometrowy spacer do miejscowości Leńcze.

Policjanci takie zachowania uznali za rażące zlekceważenie obowiązujących zakazów, dlatego sprawy skierowali zgodnie z miejscem zamieszkania osób, do krakowskiego sanepidu, który nałożył na każdego z wycieczkowiczów karę pieniężną w kwocie 5 tysięcy złotych. Przypominamy, że w przypadku podobnych naruszeń sanepid może nałożyć karę administracyjną nawet do 30 tysięcy złotych.

W innych mniej rażących przypadkach łamania zakazu policja nakłada mandaty karne do 500 złotych, a przy zbiegu wykroczeń nawet do 1 000 złotych, w innych też przypadkach może skierować sprawę do sądu, gdzie wówczas maksymalna kara grzywny może wynieść nawet do 5 000 złotych.

W przypadku naruszeń są stosowane również pouczenia. Należy jednak nie nadużywać wyjątków od zakazu przemieszczania się. Całodniowych wycieczek nie można uznać za niezbędną potrzebę życiową w obecnej sytuacji. O ile zasadne jest wyjście z domu na chwilę, żeby się przewietrzyć, zażyć słońca i ruchu, to już kilkugodzinne wycieczki, z daleka od domu są nadużyciem-informuje policja.

Dziesięć samochodów z turystami zawróconych na zakopiance !

Przez cały świąteczny weekend na drogach dojazdowych do Zakopanego i miejscowości turystycznych Podhala czuwać będą policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, kontrolując czy osoby wjeżdżające na nasz teren, przemieszczają się w ramach dopuszczalnych wyjątków, czy też są to turyści, którzy postanowili spędzić weekend na Podhalu.

Policja przypomina , że miejsca noclegowe i hotele pozostają zamknięte i nadal obowiązuje całkowity zakaz wstępu na teren TPN.

W czwartek  policjanci drogówki musieli zawrócić 10 samochodów z turystami zmierzającymi pod Tatry. Funjonariusze przypominają kc że tego typu podróże są zabronione, a konsekwencją w najlepszym przypadku może być mandat karny! Dzisiejsze interwencje zakończyły się dla turystów pouczeniem.

(KWPK)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *