Kraków chce wybudować stok narciarski i dwa lodowiska na jednym z osiedli !

Podziel się:

fot.ZIS

Dwa sztuczne lodowiska, w tym jedno do curlingu, krytą pływalnię, oświetloną igielitową górkę dla początkujących narciarzy, wielofunkcyjną trasę biegową, plac do jazdy na deskorolkach i rolkach oraz zaplecze gastronomiczno-restauracyjne – przewiduje projekt całorocznego centrum sportów zimowych. Takie plany przedstawił Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Obiekt powstanie na terenie należącym do miasta, w rejonie ulic Lipskiej i Myśliwskiej, w Dzielnicy XIII Podgórze. Lokalizacja i charakter inwestycji są zgodne z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego informuje ZIS.

Stok narciarski w planach !

Stok narciarski może w razie potrzeby przemienić się w górkę saneczkową, z oświetlonej 700-metrowej trasy biegowej będą mogli korzystać – w zależności od pory roku – narciarze, rowerzyści, amatorzy jazdy na nartorolkach czy biegacze.

Fot. Przemysław Markiewicz-Zahorski – ARCHI-PLUS

Tego typu kompleks jest niezwykle potrzebny ze względu na intensywną zabudowę mieszkaniową w tym rejonie, przy jednoczesnym niedoborze infrastruktury sportowej. Stworzy dogodne warunki do aktywnego spędzania wolnego czasu nie tylko przez mieszkańców Płaszowa i powstającego Nowego Miasta, ale także dla wszystkich krakowian informują urzędnicy ZIS.

Budynek centrum sportów zimowych ma być samowystarczalny energetycznie. Opracowanie dokumentacji projektowej oraz uzyskanie pozwolenia na budowę otworzą drogę do starań o pozyskanie środków zewnętrznych na realizację tej inwestycji.

(UMK,ZIS)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *