Juwenaliowe projekty UEK 2023. Jakie imprezy czekają na studentów?

Podziel się:

Juwenalia UEK 2023 fot.Lukasz Nowak/iln24.pl

Juwenalia EUK 2023 zbliżają się wielkimi krokami oprócz koncertu głównego czeka nas kilka bardzo ciekawych wydarzeń. Głodni atrakcji  mogą wziąść udział w m.in Przeglądzie kapel rockowych, pokazie mody, występie stand-uperów.Poniżej prezentujemy wszystkie projekty tegorocznych Juwenali.

 

Fashion Night UEK- 25 kwietnia 2023, Kampus UEK

Największy studencki projekt modowy w Polsce, którego ideą jest promocja młodych, zdolnych i kreatywnych projektantów oraz pomoc

w budowaniu ich własnej marki.

Na  wybiegu można podziwiać niespotykane, wspaniałe kolekcje od projektantek i projektantów z całej Polski.

Profesjonalny pokaz mody organizowany jest w pełni przez studentów naszej uczelni. Zdobywa on coraz większe zainteresowanie wśród ludzi z branży modowej, świata biznesu, a także blogerów, fotografów oraz uznanych projektantów mody.

wydarzenie FB: https://fb.me/e/2uF3hBTtX

 

Wybory Najmilszych UEK – 26 kwietnia, Klub Kwadrat

 Dziesięciu studentów UEK, których zgłoszenia wyróżnią się na tle pozostałych, musi stawić czoła najróżniejszym konkurencjom na scenie w trakcie trwania wydarzenia.

Uczestnicy muszą wykazać się nie tylko kreatywnością, ale też zręcznością i przede wszystkim poczuciem humoru, aby zdobyć wymarzony tytuł.

O tym, kto zwycięży decyduje publiczność oraz jury, a same wybory zwieńczone są występem artystycznymLink do wydarzenia: https://fb.me/e/2DYbXcYtr

Bilety dostępne

– Stacjonarnie w klubie ZaUEK na terenie kampusu UEK, Rakowicka 27

– Online na eventim: https://bit.ly/3IZ8YKQ

Finał projektu – występ stand-uperów – 26 kwietnia – Klub Kwadrat

Michał Kutek

Z wykształcenia prawnik, od dzieciństwa zainteresowany humorem i żartem. Jego nadzwyczajny talent szybko pozwolił mu zyskać popularność, a jego imię rozniosło się po najlepszych klubach w kraju, jak i za granicą!

Liczne wyświetlenia zdobyły jego występy na platformie YouTube.

Improwizator to jego drugie imię, czerpie także przyjemność z rozmów z publicznością: 1,4 miliona wyświetleń zdobył jego występ pod tytułem „Luźna Gaducha”.

Tomek Kołecki

Już w wieku 16 lat wiedział, że chce zostać komikiem. Właśnie wtedy zadebiutował w Ojczystej Czystej w Stolicy.  W tamtym czasie stołeczne open-mike bez jego obecności, to jak studenci przy kasie – niespotykane.

Na YouTube popularność zdobyła jego opowieść o potyczkach z egzaminem dojrzałości; w międzyczasie gościł także w programie Kuby Wojewódzkiego!

Jest autorem pełnowymiarowych programów „Nie o różach, nie o bratkach” oraz „Warto mieć wymówkę”.

 

Zmagania UEK, 26 kwietnia, Kampus UEK

Projekt skierowany do studentów, wykładowców oraz pracowników UEK, który odbywa się na Kampusie Uczelni.

Uczestnicy rywalizują w nietypowych konkurencjach drużynowych oraz indywidualnych, które łączą sport i integrację. Zwycięska drużyna zdobywa Puchar Rektora, który jest wręczany podczas Koncertu Głównego.

Motyw przewodni tegorocznej edycji wydarzenia – Bajki

 Konkurencje ogłoszone zostaną już wkrótce!

wydarzenie FB: https://fb.me/e/3fkmtGTU2

 

UEK Gaming Stage, 8 maja, Kampus UEK

Święto rozgrywek e-sportowych oraz wielu innychatrakcji związanych z gamingiem i technologią. Turnieje, gry planszowe, pokazy technologiczne oraz konkursy wprowadzają uczestników w wirtualny świat i zaciekłą rywalizację.

Wydarzenie realizowane na terenie Uczelni pozwala studentom spędzić czas wraz ze znajomymi przed konsolą czy rywalizując ze sobą w grach planszowych.

W tym roku wydarzenie będzie miało także charakter charytatywny:

“Tegoroczna edycja naszego wydarzenia jest wyjątkowa. Oprócz dostarczenia Wam rozrywki i e-sportowych wrażeń, przygotowaliśmy akcję charytatywną!

Razem z Fundacją Gaming bez Barier chcemy pomóc osobom głuchym.

Przy pomocy dostępnej technologii mogłyby one w pełni przeżywać e-sportowe emocje, słuchać dźwięków dobiegających z gry i pełnych napięcia komentarzy opisujących zagrania zawodników.

Pomoc realizowana będzie przede wszystkim poprzez zakup aparatów słuchowych, ale również ich dofinansowanie czy spełnienie innych potrzeb osób głuchych.

W wyborze beneficjentów oraz dopasowania do nich form wsparcia pomoże Fundacja Akademia Młodych Głuchych.”

Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/mv2t8g

wydarzenie FB: https://fb.me/e/69C3GGy9e

 

Przegląd Kapel Rockowych – 9 maja, Klub Kwadrat

Ogólnopolski konkurs dla młodych, debiutujących zespołów rockowych. Podczas każdej edycji, spośród setek zgłoszeń, wyłanianych jest pięć najlepszych zespołów, które następnie mają szansę wystąpić na scenie PKR-u i zawalczyć o tytuł najlepszego.

Co roku zapraszane jest jury wydarzenia – mieliśmy szansę gościć osobistości, takie jak Czesław Mozil, Robert Lubera, Adam Mikołajewski czy Artur Malik. Zwieńczeniem całego wydarzenia jest występ zaproszonej gwiazdy.

Gościli u nas m.in. Myslovitz oraz Happysad.

Po wstępnej selekcji 15 wybranych zespołów będzie ocenianych przez naszych ekspertów, którzy wyłonią 4 najlepsze zespoły. Piąty zespół zostanie wybrany przez publiczność. Wytypowane kapele zagrają na finale naszego wydarzenia, podczas którego profesjonalne Jury wskaże zwycięzców Przeglądu Kapel Rockowych 2023!

Nie wahajcie się i spróbujcie swoich rockowych głosów w naszym juwenaliowym konkursie!

Regulamin Przeglądu:

https://tiny.pl/wnks3

Wydarzenie na Facebooku – https://fb.me/e/2Ins8Szy9

Bilety dostępne:

 

Noc Kinowa UEK – 11 maja Kampus UEK

Nocny, plenerowy seans filmowy organizowany na Kampusie UEK dostępny jest dla wszystkich, którzy ukończyli 18. rok życia.

Dotychczasowe edycje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród społeczności studenckiej, jak i lokalnej. Zainteresowani, drogą głosowania wybierają dwie produkcje filmowe, które chcą obejrzeć tej magicznej nocy.

Wydarzenie dopełniają liczne atrakcje oraz konkursy przygotowane przez organizatorów i Partnerów projektu.

Dodatkowo na Kampusie Uczelni ma miejsce Festiwal Food Trucków.

 

  1. Film – MADAGASKAR

Ogłoszenie drugiego filmu w kwietniu.

Do udziału w projekcie zapraszają znane gwiazdy, m.in. Małgorzata Kożuchowska

wydarzenie FB: https://fb.me/e/2yiY6iHLL

Koncert główny – 12 maja 2023

Ogłoszone gwiazdy:

  1. OKI
  2. Szpaku
  3. Agnieszka Chylińska
  4. Info wkrótce
  5. Info wkrótce

(mat.pras/org)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.