Piłka nożna kobiet. Porażka Polek z Holenderkami

Zdjęcie ilustracyjne, fot. Pixabay.com

Niderlandy, Rotterdam: Reprezentacja Polski w piłce nożnej kobiet przegrała z Niderlandami 1:4 w meczu towarzyskim. Choć pierwszą bramkę strzeliły „Biało-Czerwone”, to jeszcze w 1. połowie „Pomarańczowe” wyrównały, a po przerwie dołożyły 3 gole.

Od początku meczu dominowały Holenderki. W 12. minucie przed dobrą szansą stanęła Jill Rood, ale piłka trafiła wprost w Kingę Szemik. 2 minuty później żółtą kartkę zobaczyła Esmee Brugts za faul na jednej z Polek. Natomiast w 19. minucie Danielle van de Donk oddała lekko niecelny strzał.

W 23. minucie, przy dośrodkowaniu z rzutu wolnego, K. Szemik i Damaris Egurrola zderzyły się ze sobą i obydwie zawodniczki potrzebowały pomocy medycznej. Holenderka po kilku minutach musiała zakończyć grę.

W 32. minucie „Biało-Czerwone” objęły prowadzenie. Po zagraniu z rzutu rożnego, Weronika Zawistowska strzeliła na dalszy słupek, a Ewa Pajor skierowała piłkę do siatki. Po chwili Lieke Martens przejęła piłkę na środku boiska i przebiegła z nią w stronę bramki rywalek, jednak strzał był dość słaby i K. Szemik nie miała problemów z obroną.

Holenderki odrobiły stratę

W 36. minucie Polski były bliskie powiększenia prowadzenia, ale Natalia Wróbel nie trafiła do bramki. Z kolei w 38. minucie Lineth Beerensteyn stanęła przed szansą na wyrównanie, lecz trafiła w słupek. „Pomarańczowe” do remisu doprowadziły w 43. minucie – L. Martens dośrodkowała w pole karne, a piłka dotknęła pleców Małgorzaty Grec i trafiła do bramki.

Po przerwie Holenderki objęły prowadzenie – w 52. minucie, po dośrodkowaniu, L.  Beerensteyn oddała strzał głową. Piłka odbiła się od wewnętrznej strony słupka i wpadła do bramki. Natomiast w 61. minucie L. Martens została ukarana żółtą kartką za faul.

Kolejne minuty spotkania były spokojniejsze. Choć obydwie drużyny prowadziły akcje na bramkę rywalek, jednak wynik nie ulegał zmianie. Do 76. minuty – wówczas piłkę do siatki skierowała L. Martens. Niecałe 10 minut później przewagę Holenderek powiększyła Jill Roord. Z kolei w 4. minucie doliczonego czasu „Pomarańczowe” były blisko zdobycia kolejnego gola, jednak tym razem K. Szemik stała na posterunku i mecz zakończył się wynikiem 4:1

Niderlandy 4:1 Polska (do przerwy 1:1)
  • 0:1 – Ewa Pajor, 32, minuta
  • 1:1 – Małgorzata Grec, 43. minuta (samobójcza)
  • 2:1 – Lineth Beerensteyn, 52. minuta
  • 3:1 – Lieke Martens, 76. minuta
  • 4:1 Jill Roord, 83. minuta

Niderlandy: 1 Daphne van Domselaar – 3 Stefanie van der Gragt (od 67. minuty 18 Kerstin Casparij), 8 Sherida Spitse, 20 Dominique Janssen, 22 Esmee Brugts (od 67. minuty 2 Lynn WIlms) – 6 Jill Roord, 10 Danielle van de Donk, 21 Damaris Egurrola (od 30. minuty 4 Aniek Nouwen) – 7 Lineth Beerensteyn (od 81. minuty 12 Katja Snoeijs), 11 Lieke Martens (od 81. minuty 14 Wieke Kaptein), 24 Victoria Pelova (od 81. minuty 15 Caitlin Dijkstra)

Polska: 1 Kinga Szemik – 2 Martyna Wiankowska (od 86. minuty 16 Klaudia Jedlińska), 5 Małgorzata Grec, 7 Małgorzata Mesjasz, 17 Zofia Burzewska – 3 Natalia Wróbel (od 64. minuty 8 Kinga Kozak), 6 Sylwia Matysik, 11 Tanja Pawollek – 9 Ewa Pajor, 10 Weronika Zawistowska, 19 Natalia Padijja (od 86. minuty 21 Weronika Kaczor)