Liga Mistrzów. Pierwsze mecze ćwierćfinałów za nami

Etihad, stadion Manchesteru City. We wtorek “Obywatele” pokonali u siebie Bayern Monachium 3:0 w pierwszym ćwierćfinałowym meczu Ligi Mistrzów. Zdjęcie ilustracyjne, fot. Unsplash.com/Jonny Gios

We wtorek i w środę odbyły się pierwsze mecze ćwierćfinałowe Ligi Mistrzów Unii Europejskich Związków Piłkarskich (U.E.F.A.). W żadnym z nich nie padł remis, spotkania wygrały Inter Mediolan, Manchester City, Real Madryt i A.C. Milan, dzięki czemu mają zaliczkę przed przyszłotygodniowymi rewanżami.

Hitem wtorkowego wieczoru był pojedynek mistrzów Anglii oraz Niemiec, Manchesteru City z Bayernem Monachium. Górą był angielski klub – pokonał ekipę z Bawarii 3:0. Trzeciego gola zdobył Erling Haaland, dzięki czemu umocnił się na pozycji króla strzelców tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Norweg ma na swoim koncie 11 bramek.

W drugim wtorkowym spotkaniu Benfica Lizbona przegrała z Interem Mediolan 0:2. Wynik ustalił Belg Romelu Lukaku strzałem z rzutu karnego. Wielu fanów Benfiki czuje się pokrzywdzonych – ich zdaniem, we wcześniejszej fazie meczu klub z Lizbony również powinien mieć podyktowaną „jedenastkę”, gdyż dopatrywali się faulu ze strony Alessandro Bastoniego w polu karnym Interu. Sędziujący mecz Michael Olivier jednak nie przyznał lizbończykom tego stałego fragmentu gry.

Natomiast w środę górą były Real Madryt oraz A.C. Milan. Mediolańczycy skromnie wygrali pierwszy mecz „włoskiego ćwierćfinału” z S.S.C. Napoli – jedyną bramkę spotkania zdobył Ismaël Bennacer. Natomiast „Królewscy” pokonali Chelsea Londyn 2:0. Pierwszą bramkę zdobył Karim Benzema. Był to jego 90. gol w Lidze Mistrzów. Jeśli zdobędzie jeszcze jednego, wraz z Robertem Lewandowskim będzie zajmować 3. miejsce na liście najlepszych strzelców rozgrywek.

Rewanże odbędą się 18 i 19 kwietnia. Poniżej podsumowanie pierwszych meczy ćwierćfinałowych.

11 kwietnia
  • Benfica Lizbona 0:2 Inter Mediolan. Bramki: 0:1 Nicolò Barella, 51. minuta; 0:2 Romelu Lukaku, 82 minuta (z rzutu karnego)
  • Manchester City 3:0 Bayern Monachium. Bramki: 1:0 Rodri, 27. minuta; 2:0 Bernardo Silva, 70. minuta; 3:0 Erling Haaland, 77. minuta