Płock. Areszt dla 47-latka który chciał wysadzić blok.

Podziel się:

fot.CBŚP Policja

47-letni mieszkaniec Płocka Krzysztof P. decyzją Sądu Rejonowego w Płocku został aresztowany na trzy miesiące. ABW i CBŚP zapobiegła tragedii, do której mogło by dojść po detonacji wszystkich materiałów wybuchowych. Pirotechnicy zabezpieczyli dziesiątki kilogramów środków służących do produkcji materiałów wybuchowych oraz gotowe już materiały.

Błyskawiczne działania CBŚP i funkcjonariuszy ABW zapobiegły dramatowi, do którego mogłoby dojść w Płocku.

W mieszkaniu 47-latka w 11-to piętrowym bloku, policjanci odkryli dziesiątki kilogramów środków służących do produkcji materiałów wybuchowych oraz gotowe już materiały. To odkrycie zaskoczyło samych funkcjonariuszy. Informacja została przekazana policjantom z KMP w Płocku oraz innym służbom, które włączyły się do działań.

Wszystkie środki i materiały zostały przewiezione za pomocą specjalistycznych pojazdów w bezpieczne miejsce, gdzie poddano je analizie. W tych działaniach udział brali także pirotechnicy z Komendy Stołecznej Policji. Materiały wybuchowe zostały już zneutralizowane. W południe akcja została zakończona i mieszkańcy mogli wrócić do swoich mieszkań.

Decyzją Sądu Rejonowego w Płocku 47-letni Krzysztof P. został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. 

Prokuratura Okręgowa w Płocku wszczęto śledztwo, w ramach którego Krzysztofowi P. przedstawiono zarzuty związane z nielegalnym gromadzeniem materiałów wybuchowych oraz sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa zdarzenia, które zagraża życiu i zdrowiu wielu osób oraz mieniu w wielkich rozmiarach

(KGP.)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.