Kraków. Policja kontroluje komunikacje miejską ,parki, skwery

Podziel się:

Policjanci podczas kontroli autobusu MPK  fot.Małopolska policja

Funkcjonariusze krakowskiej policji  kontrolują liczbę osób w środkach komunikacji miejskiej oraz parkach i skwerach, działania mają przede wszystkim minimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa poinformował w piątek Sebastian Gleń z małopolskiej policji.

Funkcjonariusze, oprócz prowadzonych kontroli osób przebywających na kwarantannie, mierzą się z kolejnymi zadaniami, które mają ograniczyć gromadzenie się ludzi, zapobiegając tym samym rozprzestrzenianiu się choroby- dodaje Gleń.

Policja od dwóch dni prowadzi działania polegające na sprawdzaniu ilości pasażerów w środkach komunikacji publicznej.Nowe regulacje prawne zobowiązują do zmniejszenia ilości osób w autobusach, tramwajach. Obecnie może w nich przebywać połowa pasażerów w stosunku do liczby dostępnych miejsc siedzących.

Służby prewencyjne kontrolują natomiast parki, skwery, osiedlowe place zabaw, a także rejon bulwarów wiślanych, czy też Bagrów, które są miejscami szczególnie popularnymi wśród odpoczywających, a skupiającymi podczas ładnej pogody duże grupy osób.

Po krakowskich ulicach nadal porusza się radiowóz, wyposażony w system nagłośnieniowy przy pomocy którego mundurowi przypominają o pozostaniu w domu, unikaniu bezpośredniego kontaktu i zachowaniu odpowiedniego dystansu w miejscach publicznych.

(KWPK)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *