Beata Kozidrak niczym syrena na koncercie Disneya !

Podziel się:

Koncert Disneya Beata Kozidrak fot.Polsat

Stalowe fiszbiny, specjalnie stworzony kolor materiału i 2500 kryształków Swarovskiego. Tajemnice kreacji Beaty Kozidrak na koncercie 100-lat Disneya.

W Wielkanocny Poniedziałek, 10 kwietnia Polsat pokaże wyjątkowy koncert z okazji 100-lecia Disneya. Jedna z gwiazd koncertu jest Beata Kozidrak, która wystąpiła w dwóch utworach – „Piekna i Bestia” z filmu o tym samym tytule i „Chwytaj wiatr” z filmu „Merida waleczna”.

Do obu występów kreacje dla artystki przygotował projektant Konrad Bikowski, który na stałe współpracuje z Beatą Kozidrak. Obie suknie były szyte specjalnie na te okazję z uwzględnieniem charakteru odgrywanej postaci i typu urody Beaty Kozidrak tak, aby gwiazda prezentowała się jak najkorzystniej i czuła się swobodnie.

Pierwsza z sukien była wykonana z jedwabnej tafty w kolorze mango, Swoim kolorem miała nawiązywać do sukni Pięknej z bajki “Piękna i Bestia”, ponieważ żółty nie jest najlepszym kolorem dla blondynek, postanowiliśmy stworzyć odcień specjalnie dla Beaty. Mieszaliśmy żółcie, zielenie i czerwienie tak aby uzyskać ten jedyny. Barwa została stworzona specjalnie dla tego konkretnego modelu. Inspiracją dla sukni był klasyczny płaszcz dwurzędowy zdobiony długim trenem, który w projekcie miał mieć kilka metrów, natomiast z uwagi na bezpieczeństwo gwiazdy i jej wizerunek na scenie postanowiliśmy go skrócić do 2,5 metra.

Całość kreacji została odszyta wewnętrznie czarnym atłasem. Ciekawostką jest fakt że gorset na którym zbudowana jest kreacja został w całości wykonany na stalowych fiszbinach wg historycznych krojów.  Elementy ozdobne takie które miały za zadanie wycinać sylwetkę zostały wykonane w czerni. Tutaj za przykład może posłużyć wywinięty dekolt w kształcie klap męskiej marynarki uszyty z atłasu, guziki oraz odszycie wewnętrzne kreacji” – mówi Konrad Bikowski. Suknia do utworu „Chwytam wiatr” wykonana została z równie wielką starannością.

Tym razem kreacja w kształcie syreny miała bazę w kolorze cielistym. Na tę podstawę nakładaliśmy ręcznie włoski tiul w taki sposób aby uzyskać efekt przezroczystości i światłocieni. Sam tiul ma dosyć nieokreślony kolor gdyż jest ciemnym turkusem (kolor Meridy) posiadającym idealne proporcje zieleni i niebieskiego. Został sprowadzony specjalnie dla tej kreacji.

Ponieważ Beata wykazała się ogromną odwagą wkładając kreacje, które w żaden sposób nie nawiązują do jej wizerunku scenicznego jaki zwykłem tworzyć na co dzień, pozwoliła mi poszaleć również z kształtem. Wybrałem formę syreny z dosyć klasycznym i mocno obniżonym stanem odcięcia, co robiło zjawiskowe wrażenie, ale jednocześnie wymagało od gwiazdy ogromnej samodyscypliny w poruszaniu się. Tutaj suknia również była wygorsetowana stalowymi fiszbinami, ale żeby było jeszcze trudniej, klosz sukni posiada wielowarstwowy dwukolorowy tiulowy tren. Ostatnim smaczkiem kreacji był asymetryczny wzór prawie 1500 kamieni Swarovskiego mieszanych rozmiarami i kolorami. Całość kreacji została ozdobiona ręcznie”, zdradza projektant.

Koncert „100 lat Disneya” w poniedziałek 10 kwietnia o 20.00 w Polsacie

(źródło:Polsat)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.