Nakhene z nowym, Politycznie zaangażowanym singlem

Podziel się:

fot.mat.pras

“Tell Me Your Politik” czyli najnowszy singiel Nakhane to unikalnym połączeniem południowoafrykańskiego rapu Moonchild Sanelly i gitary Nile’a Rodgersa. Piosenka jest mocno prowokującym i zaangażowanym politycznie wezwaniem do ideologicznego zjednoczenia. Cytując Nakhane: „utwór miał brzmieć jak szczekająca wataha wilków!”. Premierze singla towarzyszy klip, którego reżyserii podjął się sam artysta.

Nakhane to południowoafrykański piosenkarz, autor tekstów, aktor i pisarz. Dorastał w społeczności chrześcijańskiej w Port Elizabeth. W wieku 15 lat przeniósł się do Johannesburga, a w 2013 roku publicznie opuścił swoją konserwatywną diasporę, celebrując swoją queerowość debiutanckim albumem „Brave Confusion”.

W 2015 roku ukazała się debiutancka powieść Nakhane „Piggy Boy’s Blues”, której akcja rozgrywa się w jego rodzinnych miastach: Alice i Port Elizabeth, i przedstawia rodzinę królewską Xhosa. Powieść była nominowana do nagrody Barry Ronge Fiction i Etisalat Prize for Fiction.

Dzięki swojej głównej roli w filmie fabularnym Johna Trengove’a z 2017 roku “Inxeba” (The Wound), zdobył uznanie krytyków oraz cztery nagrody aktorskie (Nagroda FIPRESCI dla najlepszego aktora w filmie zagranicznym, południowoafrykańskie nagrody filmowe i telewizyjne, Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Durbanie, Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Walencji Cinema Jove).

Nakhane przeniósł się do Londynu, aby nagrać i wydać mocno autobiograficzny album „You Will Not Die” (BMG) w 2018 roku.Album zdobył szeroki rozgłos i uznanie m.in, na takich platformach: Pitchfork, The New York Times, The Observer, i-D, DIY, MOJO, Noisey, Loud & Quiet, The Line Of Best Fit i wielu innych. Jednocześnie, przykuł uwagę światowej sławy supergwiazd: Madonny i Eltona Johna.

W 2020 roku Nakhane pojawił się w filmie Travisa Fine’a „Two Eyes” i nagradzanym, najnowszym projekcie fabularnym scenarzystki i reżyserki debbie tucker green„Ear for Eye”, opartym na sztuce debbie o tym samym tytule. Nakhane obecnie pracuje nad kolejnymi projektami telewizyjnymi i filmowymi.  Najnowszy singel “Tell me your politik” zapowiada nowy longplay artysty.

„TELL ME YOUR POLITIK” – POSŁUCHAJ TUTAJ
PREMIERZE UTWORY TOWARZYSZY WIDEO W REŻYSERII NAKAHANE (DZIŚ O 19:30) – ZOBACZ TUTAJ
„TELL ME YOUR POLITIK” Z RAPEM MOONCHILD SANELLY I GITARĄ NILE RODGERSA!

Nowy singel NAKHANE dostępny w  serwisie singlowym Dream Music.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.