Eliminacje Ligi Mistrzów. Karabach rozgromił Lecha w Baku!

lechpoznan.pl/fot. Przemysław Szyszka

Azerbejdżan, Baku: Lech Poznań odpadł w pierwszej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów po przegranej 1:5 z FK Karabach (2:5 w dwumeczu). Jedyną bramkę dla mistrza Polski zdobył Kristoffer Velde.

Lechici mieli przewagę 1:0 po pierwszym meczu w Poznaniu. Rewanżowy mecz w Baku zaczął się dla Lecha bardzo dobrze – już po niecałej minucie Kristoffer Velde po niepewnej grze obrońców huknął pod poprzeczką, dając prowadzenie mistrzowi Polski. Jednak z czasem gospodarze coraz odważniej poczynali sobie pod bramką Lecha, czego rezultatem w 14. minucie był gol Kady Borgesa – zawodnik, mając sporo miejsca w okolicach pola karnego, zdecydował się na strzał, a bramkarz “Kolejorza” był bezradny.

Wszystko zapowiadało że obie drużyny będą schodzić do szatni mając na koncie po jednym trafieniu, jednak w 42. minucie piłka trafiła pod nogi Ozdobica, który płaskim strzałem zdobył bramkę na 2:1.

Karabach w drugiej połowie dłużej grał piłką na połowie Lecha. W 56. minucie Zoubir uderzył z rzutu wolnego, piłka odbita przez Radkę trafiła w nabiegającego Medinę, a ten wpakował ją do siatki. Choć zawodnicy Lecha mówili, że wcześniej zawodnik azerskiej drużyny był na spalonym, sędzia nie zdecydował się na analizę VAR. Następnie w 74. minucie Kady, a trzy minuty później Abbas Huseynov strzelili kolejne bramki i przypieczętowali swojej drużynie awans do kolejnej rundy.

Karabach Agdam – Lech Poznań 5-1 ( 2-1) 14′ Kedy, 42′ Ozdobic, 56′ Medina, 74′ Kady, 77′ Huseynov – 1′ Velde