Kraków: Wianki 2022: już niebawem moc atrakcji. Ruszyła dystrybucja wejściówek !

Podziel się:

Zdjęcie ilustracyjne fot.Unspash/Kevin Davison

Przed nami tegoroczna odsłona Wianków – Święta Muzyki obfitować będzie w najbardziej różnorodne i inspirujące wydarzenia. Prócz zapowiadanych wcześniej koncertów na Rynku Głównym, Powiślu i kopcu Kraka czekają nas występy na ulicach miasta, dyskusje z przedstawicielami branży muzycznej oraz Wianki na Wesołej – interdyscyplinarny piknik dla całej rodziny.

25 czerwca nie tylko wielkie sceny, ale także przestrzeń miejska – m.in. skwer Kółeczko, Cricoteka czy Altana na Plantach – zostanie wypełniona muzyką. Tego dnia będziemy mieli szansę wysłuchać zespołów Di Libe brent wi a nase Szmate oraz Kirszenbaum, czyli kolejno: kapeli podwórkowej grającej piosenki o nieheteronormatywnej miłości i aktualnej polityce, a także przedstawicieli słowiańskiego post-folku.

Swoją twórczością podzieli się również Gordiy Starukh – ukraiński artysta folkowy specjalizujący się w lirach korbowych, który własnoręcznie buduje instrumenty. Do tego w programie występy wiolonczelistki – Marty Kotaszewskiej i uczniów Akademii Muzycznej w Krakowie z perkusyjnym repertuarem prezentującym muzykę latynoską. Dopełnieniem koncertowych wrażeń będzie scena w Klubie Spotkań Poczta Główna, na której zagrają SkungalKondratBeniovska oraz Ira Mos.

Znamy szczegóły dotyczące spotkań w Pałacu Potockich. Przed nami panel odnoszący się do sytuacji w Ukrainie. Dodatkowo przeprowadzimy dyskusję, w której młode artystki dowiedzą się, jak pokonywać przeciwności w branży muzycznej. Główną bohaterką tego wydarzenia będzie Margaret. Z kolei w panelu poświęconym poszukiwaniu tożsamości porozmawiamy o muzyce jako nośniku historii oraz buncie w piosenkach ludowych. Wśród gościń i gości pojawią się m.in: Maciej Szajkowski (Kapela ze Wsi Warszawa), Paweł Klimczak (Naphta) i Ewa Grochowska (Z lasu).

To jeszcze nie wszystko. Natura, tradycja, dobra zabawa – to znamiona muzyczno-ekologicznego pikniku na Wesołej. W programie znajdziemy warsztaty, które nauczą nas jak dbać o planetę i szanować zieleń, a także pobudzające wyobraźnię… kosmiczne podróże. Nie zabraknie koncertów, opowieści o tradycjach świętojańskich i – jakżeby inaczej – wianków!

Wianki 2022. Bezpłatne wejściówki

Wszystkie wydarzenia w ramach Wianków są bezpłatne. Dzięki aplikacji KBF: PLUS wejściówki na koncerty możecie pobrać już dzisiaj! 10 czerwca o godzinie 12.00 trafią one do serwisu KBF: BILETY. Po szczegółowe informacje zapraszamy na stronę: http://wianki.krakow.pl/.

(kbf)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.