KSW 64. „Bombardier” ponownie rywalem Mariusz Pudzianowskiego !

Podziel się:

 fot.KSW

23 października w jednej z głównych walk gali KSW 64 w łódzkiej Atlas Arenie Mariusz Pudzianowski (15-7, 10 KO) zmierzy się  z Senegalskim Bombardierem (2-0, 2 KO).

Mariusz Pudzianowski i Serigne Ousmane Dia mieli spotkać się w marcu bieżącego roku na gali KSW 59. Niestety, w dniu walki Senegalczyk zaczął odczuwać bóle w jamie brzusznej i został przetransportowany do szpitala. Na miejscu personel medyczny stwierdził ostre zapalenia wyrostka robaczkowego, co automatycznie wykluczyło udział „Bombardiera” w starciu z Polakiem.

Bombardier” to jedna z trzech największych legend narodowego sportu swojego kraju, jakim są senegalskie zapasy. Ousmane Dia dwukrotnie – w 2002 oraz 2014 – został mistrzem świata w tym sporcie i sięgnął po tytuł „The King of the Arena”. W 2018 roku Senegalczyk postanowił przenieść się do świata MMA i jak do tej pory jest niepokonany. Nazywany również przez fanów „B52” zawodnik oba stoczone pojedynki wygrał przez nokauty, a łącznie potrzebował na to jedynie 2 minut i 11 sekund. Senegalczyk zwyciężył z innym topowym zapaśnikiem Amadou Papisem „Rocky Balboa” Konezem oraz czołowym brytyjskim mistrzem walk na gołe pięści, Danem Podmore’em.

Bilety na galę KSW 64 już w sprzedaży na eBilet.pl.

(ksw)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.