Robert Lewandowski odebrał Złoty But !

Podziel się:

fot.Łukasz Nowak/iln24.pl

Kolejny sukces Roberta Lewandowskiego. Napastnik Bayernu Monachium został nagrodzony Złotym Butem jako najlepszy strzelec Europy w sezonie 2020/21.Wręczenie nagrody odbyło się  w Muzeum klubowym FC Bayern na Allianz Arenie w Monachium.

To musiało się wydarzyć Robert Lewandowski w pełni zasłużył na to wyróżnienie. Napastnik FC Bayern strzelił 41 goli w Bundeslidze w sezonie 2020/21 pobijając rekord Gerda Mullera (40 goli) z sezonu 1971/1972.

 „Bardzo się cieszę z tego wielkiego zaszczytu”, mówi Lewandowski -„Chciałbym podziękować mojej rodzinie, kolegom z drużyny, drużynie trenerskiej i całemu FC Bayern – nie mógłbym zdobyć takich tytułów bez ich wsparcia.

W sporcie, podobnie jak w całym życiu, ważne jest, aby się wzajemnie cenić, wspierać, zawsze traktować sprawiedliwie i starać się być wzorem do naśladowania dla innych. Dlatego dedykuję tę nagrodę wszystkim osobom, które na co dzień stoją u mojego boku. Jestem bardzo zadowolony z tego, co osiągnęliśmy razem jako zespół- dodał Robert Lewandowski.

Honorowa gala wręczenia Złotego Buta odbywa się od 1968 roku, z wyjątkiem przerwy w latach 90., stowarzyszenie „European Sports Media” przyznaje Złotego Buta najbardziej utytułowanemu strzelcowi bramek w danym sezonie.

Oprócz Gerda Müllera tytuł zdobyli już wyjątkowi gracze, tacy jak Lionel Messi, Cristiano Ronaldo, Francesco Totti, Thierry Henry, Ronaldo, Marco van Basten, Christo Stoitschkow i Eusebio

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.