Labradorka Hera miała nosa podczas spaceru odnalazła osiem porzuconych szczeniąt !

Podziel się:

fot.mat.pras/KAS

Labradorka Hera od niespełna roku służy na polsko- ukraińskim przejściu granicznym w Medyce.Na co dzień pomaga funkcjonariuszom KAS wyszukiwać wyroby tytoniowe. Jej czujny nos poza służbą pomógł uratować osiem porzuconych szczeniąt-poinformowała Edyta Chabowska Rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie.

Hera jest jednym z 24 psów pracujących w strukturach Krajowej Administracji Skarbowej na Podkarpaciu. 2- letnia labradorka na co dzień patroluje polsko- ukraińskie przejście graniczne w Medyce i wraz ze swoim przewodnikiem kontroluje pojazdy.

Hera specjalizuje się w wyszukiwaniu wyrobów tytoniowych, ale jej czujny nos okazał się niezawodny także po służbie. Spacerując wraz ze swym przewodnikiem, labradorka  odnalazła osiem około 10- dniowych szczeniąt. Zwierzęta porzucone zostały z dala od zabudowań w miejscowości Żurawica-informuje Edyta Chabowska rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie.

O ich znalezieniu, przewodnik Hery powiadomił Policję, która ustala okoliczności porzucenia zwierząt. Szczeniaki trafiły pod opiekę do Schroniska dla zwierząt Arka, gdzie każdego dnia nabierają sił i już niebawem będą mogły trafić do adopcji-dodaje rzecznik.

(źródło:KAS)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.