Letnie Grand Prix w Zakopanem Polacy na drugim stopniu podium (ZDJĘCIA)

Niesamowita pogoń polskich skoczków narciarskich, którzy po pierwszej serii Letniej Grand Prix w Zakopanem byli na piątym miejscu, a zmagania zakończyli na drugim stopniu podium. Wygrali najrówniej prezentujący się Japończycy.

Polska przystąpiła do rywalizacji w konkursie drużynowym w składzie Piotr Żyła, Jakub Wolny, Kamil Stoch i Dawid Kubacki. Polacy początkowo spisywali się słabiej, ale ze skoku na skok było coraz lepiej. – Tutaj lata nasz mistrz świata – przypomniał licznie zgromadzonej widowni spiker zakopiańskich zawodów. I nie pomylił się. Kubacki, tegoroczny triumfator mistrzostw świata w Seefeld, najpierw osiągnął 136,5 m, a w drugiej serii poszybował na odległość 142 metrów. Nowy rekord Letniej Grand Prix od soboty należy jednak do Sloweńca Tilena Bartola, który pofrunął dwa metry dalej (144 m). Polacy przegrali tylko z Japończykami, tracąc do zwycięzców 10,1 pkt. Trzecie miejsce zajęła Norwegia.

Dzięki sobotniej wygranej Japonia wskoczyła na drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej. Polska jest trzecia, prowadzi Słowenia. W niedzielnym konkursie indywidualnym wystartuje siedmiu Biało-Czerwonych. Obok wspomnianej czwórki, także Maciej Kot, Stefan Hula i Aleksander Zniszczoł. W klasyfikacji generalnej prowadzi Słoweniec Timi Zajc, najlepszy z Polaków Dawid Kubacki zajmuje siódmą pozycję. Początek LGP (18.08) na Wielkiej Krokwi o godz. 13. Partnerem FIS Grand Prix 2019 jest Małopolska.