Liga Mistrzów U.E.F.A.. Znamy pierwszych ćwierćfinalistów

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Łukasz Nowak/iln.24

Zakończyły się pierwsze mecze rewanżowe 1/8 finału Ligi Mistrzów Unii Europejskich Związków Piłkarskich (U.E.F.A.). Do ćwierćfinałów awansowały A.C. Milan, Bayern Monachium, Benfica Lizbona oraz Chelsea Londyn. Kolejnych ćwierćfinalistów poznamy za tydzień.

We wtorek, 7 marca, Benfica Lizbona gładko wywalczyła awans. W pierwszym meczu pokonała na wyjeździe Club Brugge 2:0, natomiast rewanż u siebie wygrała aż 5:1. Jednocześnie Chelsea Londyn zmierzyła się u siebie z Borussią Dortmund. W pierwszym meczu Borussia wygrała 1:0, ale w meczu rewanżowym Raheem Sterling oraz Kai Havertz zapewnili awans londyńskiemu klubowi.

Natomiast w środę, 8 marca, mecze były mniej bramkowe. Bayern Monachium pokonał u siebie Paris Saint-Germain 2:0. 2 tygodnie wcześniej również wygrał z francuskim klubem (1:0), dzięki czemu awansował. Natomiast w Londynie mecz między Tottenhamem Hotspurs i A.C. Milanem zakończył się bezbramkowym remisem. Wynik dał awans klubowi z Mediolanu – pierwszy mecz wygrał 1:0.

Za tydzień odbędą się kolejne mecze rewanżowe. 14 marca zagrają ze sobą Manchester City i R.B. Lipsk oraz F.C. Porto i Inter Mediolan, natomiast dzień później S.S.C. Napoli i Eintracht Frankfurt oraz Real Madryt i F.C. Liverpool.

Podajemy podsumowanie wczorajszych i dzisiejszych meczy, wraz ze zdobywcami bramek.

7 marca
  • Benfica Lizbona 5:1 Club Brugge. Bramki: 1:0 Rafa Silva, 38. minuta; 2:0 Gonçalo Ramos, 45+2. minuta; 3:0 G. Ramos, 57. minuta; 4:0 João Mário, 71. minuta (z rzutu karnego); 5:0 David Neres, 77. minuta; 5:1 Bjorn Meijer, 87. minuta. Dwumecz – Benfica Lizbona 7:1 Club Brugge; awans – Benfica
  • Chelsea Londyn 2:0 Borussia Dortmund. Bramki: 1:0 Raheem Sterling, 43. minuta, 2:0 Kai Havertz, 53. minuta (z rzutu karnego). Dwumecz: Chelsea Londyn 2:1 Borussia Dortmund; awans – Chelsea
8 marca
  • Bayern Monachium 2:0 Paris Saint-Germain. Bramki: 1:0 Jean-Eric Choupo-Moting, 61. minuta; 2:0 Serge Gnabry, 89. minuta. Dwumecz – Bayern Monachium 2:0 P.S.G.; awans – Bayern
  • Tottenham Hotspurs 0:0 A.C. Milan. Dwumecz – Tottenham Hotspurs 0:1 A.C. Milan; awans – Milan