Liga Narodów 2022 siatkarzy. Zwycięstwo Polski nad Słowenią!

Zdjęcie ilustracyjne, fot. Pixabay.com

Gdańsk: Polska pokonała Słowenię 3:1 w ostatnim meczu fazy grupowej Ligi Narodów w Piłce Siatkowej Mężczyzn.

Początek meczu zdecydowanie należał do Polaków. Szybko udało im się osiągnąć 5-punktowe prowadzenie, a z czasem jeszcze się ono zwiększało. Ostatecznie „Biało-Czerwoni” wygrali set 25:14.

Drugi set rozpoczął się bardziej po myśli Słoweńców. To oni uzyskali przewagę na jego początku, choć rzędu 1-2 punktów. Następnie ich prowadzenie wzrosło do 4 punktów (11:7), jednak Polakom udało się doprowadzić do remisu (14:14). Następnie Bałkańczycy odzyskali prowadzenie, ale w pewnym momencie znów był remis (19:19). Potem obydwie drużyny zdobywały punkty na zmianę do wyniku 22:22. Wtedy Polacy zdobyli drugi punkt z rzędu i objęli prowadzenie. Słoweńcy wyrównali, ale „Biało –Czerwoni” zdobyli następnie 2 punkty i wygrali seta.

Początek trzeciego seta był wyrównany. Obydwie drużyny miały moment 2-punktowej przewagi (Słoweńcy 3:1, Polacy 5:3). Dalsza część gry również była wyrównana – albo remis, albo prowadzenie którejś z drużyn jednym punktem. Od wyniku 10:10 przewaga była bardziej po stronie Bałkańczyków, kilkukrotnie prowadzili 3 punktami. Choć „Biało-Czerwoni” za każdym razem rwali się do wyrównania i przejęcia prowadzenia, to jednak w tym secie musieli uznać wyższość rywali – przegrali 23:25.

Czwarty set już zdecydowanie należał do Polaków. Objęli prowadzenie i stopniowo je zwiększali. Ostatecznie wygrali set 25:17.

Polska 3:1 Słowenia
(25:14, 25:23, 23:25, 25:17)

Wcześniej w grupie 6. Serbia pokonała Chińską Republikę Ludową 3:1 (25:17, 25:17, 23:25, 25:22), A Włochy wygrały z Niderlandami 3:0 (25:23, 26:24. 25:21). Wczoraj Polska wygrała z Niderlandami 3:0 (25:19, 25:23, 25:22), Iran pokonał Serbię również bez straty seta (35:33, 25:21, 25:12), natomiast Chińczycy wygrali z Bułgarami 3:1 (26:28, 25:23, 25:23, 25:17).

Dzisiejsze mecze zakończyły fazę grupową Ligi Narodów. 20 lipca we włoskiej Bolonii rozpocznie się faza pucharowa. Owego dnia Włochy zagrają z Niderlandami, a Francja z Japonią. Kolejnego dnia odbędą się mecze Stany Zjednoczone Ameryki – Brazylia oraz Polska – Iran.