Marta Bijan przezntuje nowy tajemniczy i hipnotyzujacy singiel ,,Szczelina,,

Podziel się:

fot.pras

Po dłuższej przerwie na rynku muzycznym Marta Bijan powraca z nowymi utworami, które zwiastują nadchodzący drugi album. Artystka ostatniego dnia lata wydała singiel “Lato smakuje”, natomiast w piątek 13-go listopada swoją premierę ma “Szczelina”. O czym opowiada utwór?

Od kilkudziesięciu lat w zimnych miesiącach w tajemniczym paśmie górskim Trybecz na Słowacji znikają ludzie. Po prostu rozpływają się w powietrzu. Według większości to zwykła legenda, inni twierdzą, że w górach wśród drzew mieści się przejście — może być nim nawet niewielka szczelina, cienka jak włos — do światów, o których istnieniu wolelibyśmy nie wiedzieć. 

,,Szczelina” to altpopowy, hipnotyzujący utwór o miejscu, w którym czas nie istnieje, a cisza może patrzeć tysiącami par oczu. Tekst nawiązuje do powieści o tym samym tytule, autorstwa słowackiego pisarza Józefa Kariki. On sam mówi o Trybeczy, że kojarzy mu się z Twin Peaks: ,,Duże nagromadzenie drobnych, dziwnych rzeczy na niewielkiej powierzchni”.

Autorką tekstu i muzyki “Szczeliny” jest Marta Bijan, natomiast za produkcję muzyczną utworu odpowiada Haldor Frunberg, mający na swoim koncie współpracę z zespołami Mentor, Me Ant That Men czy grupą Behemoth. Jest to ich drugi wspólny utwór, który zwiastuje nadchodzącą płytę. Wcześniej fani mieli możliwość usłyszeć “lato smakuje”.

Marta Bijan zadebiutowała na rynku muzycznym, wydając w 2018 roku album pt. “Melancholia”. Jednym z singli był wówczas utwór “Mówiłeś”, który w niespełna trzy miesiące po premierze osiągnął status Złotej Płyty.

(mat.pras)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.