Mecz towarzyski: Polska – Ukraina. Stadion Śląski czeka na obie reprezentacje

Podziel się:

fot. arch. BP Tomasz Żak

31 marca Polska podejmie w ramach przygotowań do Euro 2020 drużynę Ukrainę,nie jest wykluczone, że kadra narodowa ponownie zagości w „Kotle Czarownic” jesienią, gdy rozpoczną się rozgrywki Ligi Narodów zaznaczył Zbigniew Boniek prezes PZPN podczas konferencji.

„Jeszcze niedawno Stadion Śląski był remontowany. Powiedziałem wtedy, że gdy tylko prace zostaną zakończone, rozważymy powrót reprezentacji w to ważne dla polskiej piłki nożnej miejsce. Kilka spotkań od tego momentu już zostało rozegranych. Czeka nas kolejne – mecz z Ukrainą pod koniec marca. Jesienią planowane są spotkania także w Lidze Narodów. Czy także na Śląskim? Nie jest to wykluczone, a wręcz bardzo prawdopodobne. Mam duży sentyment do Śląskiego. Duża kultura, estetyka i zawsze fantastyczna atmosfera to atuty „Kotła Czarownic””, podkreślił Zbigniew Boniek, sternik PZPN.

Całkiem niedawno w wywiadzie, jakiego udzielił Wojciech Szczęsny, reprezentant Polski, na co dzień broniący bramki Juventusu Turyn, zaakcentował, że znów zagrałby na takim „dywanie” jaki ma Stadion Śląski, mając na myśli murawę obiektu.

„Stan murawy jest kluczowy – od niej często zależy poziom widowiska, jak i bezpieczeństwo zawodników. Nawierzchnia stadionu jest podgrzewana, o każdej porze roku prezentuje się znakomicie. Zresztą, gdy tylko zaczęła się wegetacja, włączyliśmy ogrzewanie. Rozpoczęliśmy też dosiew trawy. Pod kątem organizacyjnym, kolejnym ważnym punktem będzie transport kibiców na stadion. Nad tym w tej chwili pracujemy”, mówił prezes Stadionu Śląskiego, Jan Widera.

Zbigniew Boniek podczas konferencji nawiązał do zmian jakie czekają sympatyków rozgrywek PKO Ekstraklasy. Najwyższa klasa rozgrywkowa będzie liczyła nie 16 a 18 drużyn. „To nie jest żadna reforma, a raczej odpowiedź na apel klubów” – zastrzegł prezes PZPN.

Polska – Ukraina, 31 marca, 20:45, Stadion Śląski

(umwś)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *