Międzynarodowy gang i szlak przemytniczy z USA zlikwidowany

Podziel się:

fot.Izba Administracji Skarbowej w Warszawie

Międzynarodowy gang i szlak przemytniczy z USA zlikwidowany. Akcja mazowieckiej KAS, CBŚP, CBZC i Prokuratury Okręgowej w Poznaniu poinformowała Izba Administracji Skarbowej w Warszawie

Ponad 20 kg marihuany o wartości ok. 1 mln zł było w przesyłkach na warszawskim lotnisku12 podejrzanych zatrzymano pod zarzutem udziału w zorganizowanej grupie przestępczej .Członkowie grupy mogli przemycić do Polski ponad 100 kg marihuany

Współpraca funkcjonariuszy mazowieckiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) oraz policjantów z Zarządu w Poznaniu Centralnego Biura Śledczego Policji (CBŚP) i Zarządu w Poznaniu Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości (CBZC) doprowadziła do wyeliminowania z rynku ponad 20 kg narkotyków, rozbicia gangu i zlikwidowania szlaku przemytniczego z USA do Polski.

Aza na tropie

Podczas rutynowej kontroli na warszawskim lotnisku pies służbowy, Aza, oznaczył jedną z przesyłek. Była nadana w USA, a jej adresatem był mieszkaniec Poznania. Miała zawierać ręcznie wykonaną umywalkę ceramiczną. Funkcjonariusze znaleźli w niej 20 hermetycznie zgrzanych toreb foliowych zawierających substancje roślinne.

Po badaniu narkotestem okazało się, że w paczce było prawie 10,5 kg marihuany.

Policja wchodzi do gry

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej o swoim odkryciu natychmiast poinformowali policjantów z Komisariatu Policji Warszawa Okęcie.

CBŚP jeszcze tego samego dnia zatrzymała w Poznaniu dwóch podejrzanych. Funkcjonariusze z poznańskiego CBZC na podstawie zgromadzonych dowodów ustalili nadawcę przesyłek oraz sposób działania grupy zajmującej się przemytem narkotyków.

To nie koniec

Kilka dni później na warszawskim lotnisku Służba Celno -Skarbowa znalazła kolejną paczkę zawierającą  ponad 10,5 kg marihuany. Tym razem przesyłka z „umywalką” miała trafić do Wrocławia.

W sprawie zatrzymano 12 podejrzanych, zabezpieczono 21 kg marihuany oraz 50 tys. zł.

Funkcjonariusze podejrzewają, że członkowie rozbitej grupy przestępczej mogli przemycić do Polski co najmniej 100 kg marihuany.

Wszyscy zatrzymani zostali doprowadzenie do Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. Usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i obrotu znacznymi ilościami środków odurzających.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

(xródló:KAS Warszawa)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.