Nie zapłacił za pobyt w pokoju hotelowym i … sprzedał znajdujący się tam telewizor

Podziel się:

fot.

Policjanci z Krakowa zatrzymali 27-latka, który zastawił w lombardzie telewizor zabrany… z pokoju hotelowego, w którym był zameldowany. Ponadto młody mężczyzna nie zapłacił za pobyt w tym hotelu, czym naraził właścicieli lokalu na straty w wysokości ponad dwóch tysięcy złotych poinformował rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń

27-latek przebywał na terenie Krakowa od kilku lat. Często zmieniał miejsce przebywania, raz wynajmował mieszkania, innym razem zatrzymywał się w pokojach hotelowych lub hostelach-informuje rzecznik.

Na przełomie lutego i marca br. „zabukował” przez Internet pokój w jednym z hoteli na Kazimierzu. Wtedy też uiścił opłatę za dwie najbliższe doby pobytu. Po tym, jak mężczyzna zameldował się w pokoju, wpadł na pomysł, żeby wynieść z niego znajdujący się tam telewizor, a następnie zastawić go w jednym z krakowskich lombardów. Tak też uczynił, a kiedy właściciele lokalu zaczęli dopominać się o uregulowanie rachunku, 27-latek ukradkiem opuścił budynek i więcej do niego nie wrócił. Po jego pobycie w hotelu pozostał dług w wysokości ponad 2 tys. złotych oraz strata w postaci skradzionego telewizora.

Sprawa nieuczciwego gościa hotelowego została zgłoszona na Policję. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji I w Krakowie przyjęli zawiadomienie o przestępstwie, przesłuchali świadków, zabezpieczyli zapisy z kamer monitoringu oraz ustalali, gdzie może przebywać młody mężczyzna. Śledczy wpadli na trop poszukiwanego, który prowadził do jednego z apartamentów zlokalizowanych również w rejonie Kazimierza. Informacje posiadane przez funkcjonariuszy okazały się trafne, 27-latek został zatrzymany i przewieziony do Komisariatu Policji I w Krakowie. Tam przyznał się do kradzieży telewizora oraz opuszczenia hotelu bez uiszczenia opłaty za pobyt.

Mężczyzna swoje postępowanie tłumaczył trudną sytuacją materialną, w jakiej się znalazł. Wyraził skruchę w związku ze swoim postępowaniem oraz gotowość uregulowania strat, które spowodował. 27-latek odpowie za oszustwo oraz za kradzież, za co grozić mu może do 8 lat więzienia.

(kwpk)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *