Nie zapłacisz odsetek za zwłokę, jeżeli rozliczysz się do 1 czerwca

Podziel się:

fot.Pixabay 

Osoby, które do 1 czerwca 2020 r. zapłacą podatek z tytułu PIT za 2019 r., nie będą musiały płacić odsetek za zwłokę.Minister Finansów podpisał stosowne rozporządzenie- informuje Edyta Chaowska z  Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie

„Nie będzie odsetek za zwłokę z tytułu rocznego rozliczenia PIT za ubiegły rok. To nasze kolejne działanie ułatwiające wywiązanie się w tym trudnym czasie z obowiązku podatkowego” – mówi minister Tadeusz Kościński. Rozporządzenie ma związek z brakiem sankcji w przypadku złożenia zeznania PIT i rozliczenia się do 1 czerwca br. (31 maja 2020 r. to niedziela – dzień ustawowo wolny od pracy, więc termin przesuwa się na poniedziałek, tj. 1 czerwca 2020 r.).

Rozporządzenie w tej sprawie przewiduje zaniechanie poboru odsetek za zwłokę naliczonych od 1 maja 2020 r. do 1 czerwca 2020 r. od zaległości podatkowych z tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych. Dotyczy to podatników składających zeznania PIT-36, PIT-36S, PIT-36L, PIT-36LS, PIT 37, PIT-38 i PIT-39. Na równi z wpłatą będzie traktowane zaliczenie nadpłaty lub zwrotu podatku w tym okresie.

https://www.gov.pl/web/kas/nie-zaplacisz-odsetek-za-zwloke-jezeli-rozliczysz-sie-do-1-czerwca-br

(kas)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.