Nielegalne papierosy, krajanka tytoniowa i…… gotówka w pralce

Podziel się:

fot.KAS 

Funkcjonariusze podkarpackiej KAS  podczas przeszukania jednej z posesji w powiecie przeworskim (woj. podkarpackie) zatrzymali blisko 12 tysięcy paczek papierosów i 42 kg krajanki tytoniowej. Funkcjonariusze wykryli również gotówkę, schowaną w pralce – poinformowała rzecznik prasowy Edyta Chabowska z Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie.

W  związku z podejrzeniem przechowywania na jednej z posesji w powiecie przeworskim znacznych ilości towarów pochodzących z przemytu , funkcjonariusze KAS  przeszukali to miejsce.

Na miejscu zastali właściciela posesji , 58-letniego mężczyznę, który na widok funkcjonariuszy Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu postanowił zabarykadować się w domu.  Po wejściu do środka funkcjonariusze obezwładnili  agresywnego mężczyznę. Jego zachowanie potwierdziło wcześniejsze podejrzenia funkcjonariuszy. Zarówno w domu, jak i w pomieszczeniach gospodarczych przechowywane były znaczne ilości nielegalnych wyrobów tytoniowych. Kartonowe pudła i plastikowe opakowania wypełnione były papierosami i krajanką tytoniową.
Łącznie zabezpieczono  prawie 12 tysięcy paczek papierosów oraz 42,3 kg krajanki tytoniowej, bez polskich znaków akcyzy.

Podczas przeszukania domu funkcjonariusze wykryli  także gotówkę w różnych walutach, o łącznej równowartości  ponad 21 tys. złotych. Pieniądze  schowane były w pralce.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Podkarpacki Urząd Celno-Skarbowy w Przemyślu.  Gdyby zatrzymany towar trafił do nielegalnego obrotu, Skarb Państwa straciłby ponad 230 tys. złotych z tytułu nieuiszczonych należności celno- podatkowych.

(kas)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.