Polsat przypomni koncert Krzysztofa Krawczyka “Życie jak wino”

Podziel się:

  fot. Studio 69 Paweł Mazurek 

Telewizja Polsat przypomni koncert zmarłego kilka dni temu Krzysztofa Krawczyka pt. „Życie jak wino”. Ten wielki polski artysta, którego z racji głosu i skali talentu przyrównywano do Toma Jonesa i Elvisa Presleya, wraz z naszymi widzami świętował w Operze Leśnej jubileusz 45-lecia swojej pracy artystycznej.

Krzysztof Krawczyk – piosenkarz, gitarzysta i kompozytor. Zadebiutował w 1963 roku jako wokalista i gitarzysta w zespole Trubadurzy. Karierę solową rozpoczął w roku 1973 płytą pt. „Byłaś mi nadzieją”, stworzoną wspólnie z zespołem Ryszarda Poznakowskiego. W latach 70-tych artysta brał udział z powodzeniem w wielu festiwalach, m. in. w: Opolu, Sopocie, Zielonej Górze i Kołobrzegu oraz za granicą, w: Grecji, Belgii, Holandii, Irlandii, Szwecji, Bułgarii, dawnym NRD, Związku Radzieckim i Jugosławii, a także na Kubie. W latach 80-tych Krzysztof Krawczyk wyjechał do USA, do Polski na stałe wrócił na początku lat 90-tych. W roku 2000 artysta wystąpił przed Janem Pawłem II podczas Pielgrzymki Narodowej na Placu Świętego Piotra i otrzymał Złotą Płytę za nagranie – „Ojcu Świętemu śpiewajmy”.

W tym samym roku Krzysztof Krawczyk spotkał się z Goranem Bregovicem, a rok później nagrali wspólnie płytę pt. „Daj mi drugie życie”. Kolejnym przełomem w karierze artysty okazał się wydany w 2002 roku album – „… bo marzę i śnię”. Krawczyk zaprosił do współpracy młode pokolenie muzyków – głównie ze sceny alternatywnej i odniósł tą płytą niebywały sukces także u znacznie młodszych wielbicieli swojego talentu wokalnego. Producentem całego materiału i kompozytorem dwóch nagrań był Andrzej Smolik, a wśród 12 utworów znalazł się m.in. cover kompozycji – „Papa Was a Rolling Stone” z repertuaru The Temptations.

Krzysztof Krawczyk był niezwykłym człowiekiem, który głęboko kochał i szanował swój zawód, był wielkim artystą, który z dystansem podchodził do swojej kariery muzycznej i miał coraz młodszych fanów. Był skarbem narodowym, który cenił dar jaki otrzymał od losu i dzielił się nim z nami blisko sześćdziesiąt lat. Poprzez swoją sztukę i człowieczeństwo poruszył nasze serca, a jego życie i twórczość przetrwa w pamięci następnych pokoleń. On zawsze będzie z nami.

Krzysztof Krawczyk wraz z widzami Telewizji Polsat świętował niezwykły jubileusz 45-lecia swojej pracy artystycznej. Przypominamy ten jubileuszowy koncert, który odbył się w Sopocie w 2008 roku. Na scenie Opery Leśnej towarzyszyli mu wówczas zaproszeni specjalnie z tej okazji, goście m.in.: Trubadurzy, Edyta Bartosiewicz, Muniek Staszczyk, Norbi, Edyta Górniak, a akompaniowała orkiestra pod batutą Adama Sztaby. Podczas koncertu usłyszymy takie przeboje, jak: „Bo jesteś Ty”, „Chciałem być”, „Mój Przyjacielu”, „Parostatek”, “Trudno tak” czy „My Cyganie”.

Koncert będzie można zobaczyć w Polsacie w najbliższą sobotę, 10 kwietnia, o godzinie 21:10.

(polsat)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.