Liga Mistrzów 2020/21 : Emocje w Moanchium-Bayern przegrywa z PSG

Kolejne emocje meczów 1/4 finału Ligi Mistrzów za nami. Poznaliśmy półfinalistów którzy swoje mecze rozegrają  na przełomie kwietnia i maja.

Niesamowite emocje do ostatniego gwizdka sędziego na Allianz Arena w Monachium. Bayern  przegrywa w meczu 1/4 finału Ligi Mistrzów z Paris Saint Germain 2-3. Bayern był znacznie lepszym zespołem który przeważał , lecz nie zdołał przełamać defensywy Paryża, w której bohaterem został Kylian Mbape zdobywając dwa gole w 3 i 68 minucie. W ekipie Bawarczyków zabrakło kontuzjowanego Roberta Lewandowskiego.

Mimo porażki w pierwszym meczu wszystko jest nadal możliwe. Bayern popisał się bardzo dobrym występem i przez długi czas był lepszym zespołem (31: 6 strzałów na bramkę) bawarczycy przegrywali już w 3 minucie po prostym błędzie Neuera Kylian Mbape dał prowadzenie dla PSG, w 28 mincie po pięknej asyście Neymara Marquinhos pakuje piłkę do siatki i goście prowadzili już 0-2.

W 37 mincie kontaktową bramkę dla FC Bayern głową zdobywa Choupo-Moting i pierwsza połowa kończy się wynikiem 1-2 . W 60 minucie drugiej odsłony po dośrodkowaniu Kimmicha -Müller głową ustala wynik na  2: 2. Od tej pory Bayern dominował na boisku , niestety zabójczą kontrę  w 68 minucie wyprowadza Kylian Mbape który doskonałym strzałem między nogami  Boatenga pokonuje Neuera i ostatecznie pomimo duzej przewagi Bawarczyków daje zwycięzstwo drużynie PSG .

FC Bayern – Paris Saint-Germain 2: 3 (1: 2)