„Ninja Warrior Polska,,Sylwester Wilk na torze. Jak poradzi sobie bez nogi?

Podziel się:

fot.Krystian Szczesny

Jego historia nadawałaby się na trzymający w napięciu scenariusz filmowy. Sylwester Wilk w rok po wypadku, w którym amputowano mu nogę, wraca do „Ninja Warrior Polska”, aby udowodnić, że niemożliwe nie istnieje! Jak poradzi sobie na torze? O tym dowiemy się już 15 września o 20:05 w Polsacie!

Kiedy trafił do szpitala po wypadku w 2019 roku, prosił lekarzy, aby amputowali mu nogę w taki sposób, by mógł dalej biegać. Sylwester Wilk nie potrzebuje żadnych tytułów – jego życie i postawa są najlepszym dowodem na to, że to prawdziwy Ninja Warrior. – Niecałe 2 miesiące po wypadku, w którym straciłem nogę, zacząłem prowadzić treningi polegające na pokonywaniu przeszkód – wspomina. – W trenowaniu nie przeszkadzały mi nawet śruby, które chwilowo miałem w łokciu. I tak zostało do dziś. Za każdym razem, kiedy prowadzę treningi, obiecuję sobie, że tylko pokażę moim uczniom, jak przez nie przejść. Kończy się jednak na tym, że biorę aktywny udział w treningu razem z nimi. Kiedy dziecko widzi plac zabaw, chce się na nim bawić. Jak widzę przeszkody, muszę przez nie przejść. 

Teraz wraca na tor, na którym rok temu próbował swoich sił. Z czterech protez wybrał tę, która powinna być najlepsza. Bardziej niż pokonanie toru interesuje go sam udział w show. – Wiem, że dla osób niepełnosprawnych moje życie może być przykładem – wyjaśnia. – Pozwala inaczej spojrzeć na siebie i swoje problemy.  Jeśli tym, co robię, mogę komuś dodać pozytywnej energii – to będę nadal działał w taki sposób.

Ninja Warrior Polska” na antenie Polsatu
w każdy wtorek  o godz. 20:05 od 1 września 2020 roku!

(polsat)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.