Ostatni klaps na planie filmu „Święty” w reżyserii Sebastiana Buttnego

Podziel się:

fot.Rafał Pijański

11 lutego w Gnieźnie padnie ostatni klaps na planie powstającego w koprodukcji z Telewizją Polską filmu pt. „Święty” w reżyserii Sebastiana Buttnego.

Akcja filmu dzieje się w latach 80-tych. Andrzej Baran, porucznik Milicji Obywatelskiej, zostaje przydzielony do najtrudniejszej sprawy, z jaką do tej pory musiał się zmierzyć w swojej karierze. Wydaje się, że nikt nie chce, aby udało mu się rozwiązać zagadkę…

Ostatni klaps na planie filmu „Święty” w reżyserii Sebastiana Buttnego

W głównych rolach występują Mateusz Kościukiewicz, Lena Góra, Dobromir Dymecki i Leszek Lichota. Zdjęcia autorstwa Łukasza Gutta – nagrodzonego Złotym Lwem w na ostatnim Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni –  realizowane były między innymi w gotyckich wnętrzach katedry gnieźnieńskiej oraz w Poznaniu.

Producentem filmu jest Izabela Kiszka-Hoflik z IKH Pictures Production, koproducentami Telewizja Polska S.A., CETA, Dolnośląski Fundusz Filmowy oraz węgierski Matrix Film (producent László Kántor). Partnerem realizacji filmu jest  Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Film współfinansowany jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz Węgierski Instytut Filmowy. Dystrybucją zajmuje się TVP Dystrybucja Kinowa.

Premiera „Świętego” w kinach planowana jest na wiosnę 2023.

(tvp)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.