Oszustwa „na znajomych z komunikatora”- otrzymali do zapłaty wysokie rachunki. Policja ostrzega!

Podziel się:

fot.Pixabay 

Policja poinformowała o przypadkach oszustwa  „na znajomych z komunikatora”  którego finałem oszustwa były dla poszkodowanych do zapłaty bardzo wysokie rachunki.

„Hej, możesz mi podać swój numer telefonu? Wyślę Ci SMS-a, to konkurs. Jeśli wiadomość zawiera kod prześlij go do mnie. OK J”.  Coraz częściej zgłaszają się (ostatnio kilka zgłoszeń wpłynęło do Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu) do nas osoby, które otrzymały takie wiadomości od „swoich znajomych” na jednym z popularnych internetowych komunikatorów – poinformował w czwartek Sebastian Gleń z małopolskiej Policji.

Jak się okazało to nie znajomi wysyłali wiadomości, ale oszuści, którzy włamali się na ich konto społecznościowe. Po podaniu swojego numeru telefonu i przesłaniu sms-a z kodem, poszkodowani otrzymali do zapłaty wysoki rachunek.

fot.Małopolska policja

Policja apeluje o ostrożność w tego typu przypadkach i apeluje aby  zawsze skontaktować  się osobiście lub telefonicznie z osobą,  z konta której została wysłana wiadomość i prośba. Nie wysyłaj numeru telefonu  w wiadomości i sms-ów z kodem, bo możesz później otrzymać do zapłaty wysoki rachunek!

(kwpk)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *