Zamówił jedzenie na drive-through i zasnął…Miał 3 promile alkoholu

Podziel się:

fot.Policja

Jeden z policjantów w czasie wolnym od pracy zatrzymał pijanego kierowcę ,który czekając na jedzenie wydawane na wynos zasnął za kierownicą. Jak się okazało mężczyzna 3 promile alkoholu w organizmie -poinformował Sebastian Gleń z małopolskiej policji.

Do zdarzenia doszło w Olkuszu przed jedną z restauracji w Olkuszu prowadzącą sprzedaż jedzenia drive-through.W kolejce do restauracji stał sznur samochodów, który przesuwał się powoli w stronę okienka, gdzie obsługiwano klientów. Kiedy cześć samochodów odjechała, na drodze pozostał opel vectra-relacjonuje Gleń,

Samochód miał zapalony silnik i włączone światła. Auto stało w miejscu. Inni kierowcy zaczęli się niecierpliwić, bo samochód utrudniał im przejazd. W kolejce oczekiwał funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu. Policjant  postanowił sprawdzić, co jest powodem takiego zachowania kierowcy i czy nie potrzebuje on pomocy.

Kiedy podszedł do opla, wraz z nim podeszła kobieta, która również się zainteresowała sytuacją. Była to funkcjonariuszka Żandarmerii Wojskowej w Krakowie. Okno samochodu było otwarte a w aucie, kierowca…. spał za kierownicą. Funkcjonariusz musiał nim kilkakrotnie potrząsnąć, by ten w końcu  się przebudził.  Policjant najpierw zapytał mężczyznę, czy wszystko w porządku i czy nie potrzebuje pomocy, wtedy też poczuł od kierowcy silną woń alkoholu. Mężczyzna przyznał się, że jest pijany-dodaje Gleń.

Funkcjonariusz za zgodą kierowcy przejechał samochodem w miejsce, by nie  blokować przejazdu  innym pojazdom. O zdarzeniu powiadomił dyżurnego olkuskiej komendy, który na miejsce skierował policyjny patrol.

Badanie alkomatem wykazało, że 39-letni olkuszanin ma … 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdem mechanicznym.

(kwpk)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.