Ryanair wznawia loty od lipca. Przewoźnik informuje jak będziemy latać

Podziel się:

fot.Ryanair

Ryanair,  ogłosiła plan przywrócenia 40% pierwotnego rozkładu lotów od środy 1 lipca, pod warunkiem zniesienia restrykcji na lotach wewnątrz unijnych przez rządy poszczególnych krajów i wprowadzenia odpowiednich środków bezpieczeństwa na lotniskach.

Ryanair będzie wykonywał prawie 1000 lotów dziennie, przywracając 90% tras w porównaniu do okresu sprzed epidemii Covid-19. Wszystkie informacje o trasach, częstotliwościach, rozkładzie lotów i promocjach można znaleźć na stronie przewoźnika.

Od czasu ograniczenia lotów z uwagi na Covid-19 w połowie marca, Ryanair obsługuje skrócony, dzienny rozkład 30 lotów między Irlandią, Wielką Brytanią i Europą. Od lipca Ryanair wznowi loty z większości swoich 80 baz w całej Europie.

Priorytetem Ryanaira jest przywrócenie lotów na jak największej liczbie tras, a nie obsługiwanie jedynie tras o największych częstotliwościach, liczba dziennych/tygodniowych operacji będzie więc niższa niż w pierwotnym rozkładzie.

Załogi pokładowe oraz pasażerowie w maseczkach, pomiar temperatury

Ryanair zaprezentował również video o powrocie do latania (tutaj) i na stronie www.ryanair.com. Ryanair zachęca pasażerów do stosowania skutecznych środków bezpieczeństwa w celu ograniczenia rozprzestrzeniania wirusa Covid-19. Należą do nich ograniczenie liczby przeowożonych bagaży rejestrowanych, odprawa online, zapisanie karty pokładowej w smartfonie, a także przechodzenie pomiaru  temperatury na lotnisku i noszenie masek / zakrywania nosa i ust przez cały czas podórży – w terminalu i na pokładzie samolotu.

Wszystkie samoloty Ryanaira są wyposażone w filtry powietrza HEPA (podobne do stosowanych na oddziałach szpitalnych), a wszystkie powierzchnie wewnętrzne samolotów są dezynfekowane co noc profesjonalnymi środkami, którch skuteczność określa się na ponad 24 godziny. Pomiar temperatury i maseczki/ zakrywanie nosa i ust są kamieniem węgielnym powrotu do latania, zachowanie dystansu społecznego na lotniskach i na pokładzie samolotu będzie stosowane tam, gdzie to możliwe.

Paczkowane przekąski, płatność tylko kartą, bez kolejek do toalety

W samolotach członkowie złóg pokładowych Ryanaira będą używali maseczek. Na pokładzie będą serwowane wyłącznie paczkowane przekąski i napoje, a płatności będą realizowane jedynie bezgotówkowo. Kolejki do toalety będą zabronione, dostęp do korzystania z nich zostanie udostępniony indywidualnym pasażerom na żądanie. Ryanair zachęca pasażerów do regularnego mycia rąk i używania środków dezynfekujących w terminalach lotniczych.

Jako tymczasowy środek zapobiegawczy, podczas gdy państwa UE uwalniają kolejne restrykcje Covid-19, Ryanair będzie wymagał od wszystkich pasażerów podróżujących w lipcu i sierpniu wypełnienia danych (w punkcie odprawy) o tym, na jak długo planują pobyt, a także podanie adresu podczas pobytu w innym kraju UE. Informacje te zostaną przekazane rządom poszczególnych krajów UE w celu pomocy w egzekwowania wszelkich przepisów dotyczących izolacji wymaganych od osób odwiedzających poszczególne kraje wewnątrz UE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *