PKP Intercity wracają wagony sypialne i kuszetki

Podziel się:

fot.PKP IC

Wagony sypialne i kuszetki wracają na tory. Pasażerowie będą mogli nimi podróżować między innymi do Trójmiasta, Świnoujścia, Kołobrzegu czy Zakopanego już od nocy z 10 na 11 lipca 2020 roku – poinformowało PKP Intercity.

PKP Intercity przywraca wagony sypialne i kuszetki

Jak informuje PKP Intercity w odpowiedzi na dynamicznie zwiększające się zapotrzebowanie na podróżowanie i usługi przewoźnika. Powrotowi oferty towarzyszy najwyższa dbałość o bezpieczeństwo i komfort podróżnych. Przed wyruszeniem w trasę wagony będą przygotowywane z zachowaniem rygorystycznych zasad sanitarnych.

Wagony będą czyszczone podczas jazdy na całej trasie. Dezynfekowane będą newralgiczne elementy, z którymi podróżni mają bezpośredni kontakt, m.in. klamki, poręcze, uchwyty, wyposażenie toalet. Pasażerów będzie obowiązywać, podobnie jak w całym pociągu, obowiązek zasłaniania ust i nosa. Bilety na przejazd wagonami sypialnymi i kuszetkami są sukcesywnie udostępniane do sprzedaży.

Wagony sypialne zostaną uruchomione w pociągach:

  • TLK Karpaty:

– relacja Gdynia – Zakopane od 10/11 lipca br.

– relacja Zakopane – Gdynia od 11/12 lipca br.

  • TLK Rozewie:

– relacja Gdynia – Jelenia Góra od 10/11 lipca br.

– relacja Jelenia Góra – Gdynia od 11/12 lipca br.

  • TLK Ustronie:

– relacja Kraków – Kołobrzeg od 10/11 lipca br.

– relacja Kołobrzeg – Kraków od 11/12 lipca br.

  • TLK Bursztyn:

– relacji Przemyśl – Kołobrzeg od 10/11 lipca br.

– relacji Kołobrzeg – Przemyśl od 11/12 lipca br.

  • TLK Podhalanin:

– relacji Szczecin – Zakopane od 10/11 lipca br.

– relacji Zakopane – Szczecin od 11/12 lipca br.

  • TLK Przemyślanin:

– relacji Szczecin – Przemyśl od 9/10 lipca br.

– relacji Przemyśl – Szczecin od 10/11 lipca br.

– relacji Świnoujście- Przemyśl od 9/10 lipca br.

– relacji Przemyśl – Świnoujście od 10/11 lipca br.

  • TLK Uznam:

– relacji Warszawa – Świnoujście od 10/11 lipca br.

– relacji Świnoujście – Warszawa od 11/12 lipca br.

Kuszetki zostaną uruchomione w pociągach:

  • TLK Uznam:

– relacji Warszawa – Świnoujście od 10/11 lipca br.

– relacji Świnoujście – Warszawa od 11/12 lipca br.

  • TLK Wolin:

– relacji Katowice – Świnoujście od 10/11 lipca br.

– relacji Świnoujście – Katowice od 11/12 lipca br.

Bezpieczna kolej przyciąga pasażerów

Od początku maja 2020 roku PKP Intercity sukcesywnie wznawia kursowanie kolejnych pociągów. Obecnie do dyspozycji pasażerów jest już ponad 400 połączeń PKP Intercity. Jest to odpowiedź przewoźnika na dynamicznie zwiększające się zapotrzebowanie na podróże koleją. Pokazał to ostatni długi weekend, kiedy to od środy 10 czerwca do niedzieli 14 czerwca PKP Intercity przewiozło 308 tysięcy pasażerów. Tylko w ciągu tych pięciu dni z usług przewoźnika skorzystało o 53 tysiące pasażerów więcej niż w ciągu 14 dni od 3 maja do 16 maja, kiedy to PKP Intercity rozpoczęło przywracanie zawieszonych wcześniej połączeń.

Aby jak najlepiej dostosowywać ofertę do obecnego zapotrzebowania, PKP Intercity zachęca do kupowania biletów z wyprzedzeniem. Najlepiej zrobić to przez kanały zdalne, m.in. poprzez stronę internetową intercity.pl czy aplikację mobilną IC Mobile Navigator.

Obecnie możliwy jest zakup biletów na wszystkie miejsca siedzące w pociągach PKP Intercity. Aby zapewnić pasażerom bezpieczną podróż, konieczny jest ścisły nadzór nad poziomem zajętości miejsc nie tylko w poszczególnych relacjach, ale także na każdym odcinku podróży. Dlatego też PKP Intercity wprowadziło obowiązkową rezerwację miejsc we wszystkich kategoriach pociągów.

Przewoźnik przypomina pasażerom o konieczności stosowania się do ogólnie obowiązujących zasad ostrożności obejmujących m.in. zasłanianie ust i nosa w pociągu, podczas trwania całej podróży, a także częste mycie rąk. Przestrzeganie ich jest istotne dla zdrowia i bezpieczeństwa własnego oraz współpodróżnych. Wszystkie składy PKP Intercity są regularnie dezynfekowane i czyszczone. PKP Intercity udostępniło specjalnie przygotowany poradnik pasażera.

(pkp intercity)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.