Podlegasz kwarantannie? Spodziewaj się kontroli policji

Podziel się:

Małopolska Policja kontynuuje sprawdzenie osób przebywających na kwarantannie domowej fot.Policja

W ubiegłą sobotę skontrolowaliśmy 5800 osób na kwarantannie domowej w Małopolsce, w niedzielę 7500, a wczoraj 8500. Dziś planujemy skontrolować  ponad 9500 osób poinformował we wtorek Sebastian Gleń z małopolskiej policji.

W tych czynnościach pomagają nam żołnierze z 6. Brygady Desantowo-Szturmowa i Żandarmerii Wojskowej. Jutro do pomocy rusza  nam 11 Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej. Z  pomocą przychodzi w tym zakresie także wdrażana aktualnie aplikacja “Kwarantanna domowa” -dodał Gleń

Policja w  dalszym ciągu notujeprzypadki naruszenia kwarantanny, czy to polegające na wyjściu na zakupy czy wyprowadzeniu psa. Wczoraj w Krakowie, policjanci udali się do sklepu spożywczego, gdzie miał być widziany mężczyzna nie stosujący się do kwarantanny domowej. W celach dowodowych zabezpieczono nawet monitoring sklepowy. Nie ma usprawiedliwienia dla naruszenia zasad kwarantanny i każdy taki przypadek skutkuje skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu.

Małopolska policja notuje także poważne naruszenia, tak jak w przypadku mieszkańca Bielska Białej, który wyjechał samochodem z domu i został na prośbę śląskich policjantów zatrzymany przez nas na krajowej 7 w okolicach Miechowa. Wobec tego mężczyzny również zostaną wyciągnięte konsekwencje.

FunOkcjonariusze trzymują także telefony od osób, które zgłaszają naruszenia kwarantanny, czy to przez sąsiadów czy przez osoby z otoczenia. Jedna z takich osób zadeklarowała nawet to, że może być oficjalnie świadkiem w takiej sprawie.

Policja obserwuje zmniejszającą się liczbę osób naruszających zasady kwarantanny. O ile w sobotę była to liczba ponad 260 osób (w Małopolsce), tak w niedziele ta liczba wynosiła 60, a  wczoraj było to tylko 45 osób. Jak widać apele o rozsądek, zmiany przepisów  i kontrole przynoszą pożądany skutek poinformowała Policja.

(kwpk)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *