Pol’and’Rock Festival.Ostatnie dni głosowania w plebiscycie Złotego Bączka!

Podziel się:

Koncert Gogol Bordello podczas 25. Pol’and’Rock Festival, fot. Marcin Michoń 

Jeszcze tylko do niedzieli fani Pol’and’Rock Festival mogą oddawać głosy w plebiscycie Złotego Bączka. W finałowym etapie o nagrodę publiczności walczą m.in. Kwiat Jabłoni, Majka Jeżowska i Skunk Anansie.

Złoty Bączek jest nagrodą publiczności Pol’and’Rock Festival – mosiężną statuetkę otrzymuje ten wykonawca z ostatniej edycji festiwalu, na którego zagłosuje najwięcej osób. W plebiscycie uczestniczą wszystkie zespoły, które zaprezentowały się na Dużej i Małej Scenie festiwalu, a tym razem także – po raz pierwszy w historii – Nocnej Scenie ASP, za wyjątkiem ostatnich laureatów rywalizacji. Wręczane są dwie nagrody – osobne dla wykonawcy polskiego i zagranicznego – i dla każdej z tych kategorii prowadzone jest oddzielne głosowanie, które odbywa się za pośrednictwem strony festiwalu, przy wykorzystaniu weryfikacji poprzez Facebooka.

Rozpoczyna się właśnie ostatni tydzień finałowego etapu plebiscytu, w którym głosy oddawać można już tylko na 6 najlepszych zespołów: Kwiat Jabłoni, Majkę Jeżowską i Agnieszkę Chylińską (w kategorii zespoły polskie), a także na Avatar, Skunk Anansie oraz Gogol Bordello (w kategorii zespoły zagraniczne).

Zwycięzców plebiscytu, a tym samym wykonawców zaproszonych do występu na 26. Pol’and’Rock Festival poznamy 15 czerwca w audycji Jurka Owsiaka „Zaraz Będzie Ciemno” na antenie Antyradia.

Nagrodę po raz pierwszy przyznano po pierwszej edycji Festiwalu (wtedy jeszcze pod nazwą Przystanek Woodstock) w 1995 roku. Od 1996 roku Złoty Bączek wręczany jest – o ile jest taka możliwość – podczas kolejnej edycji festiwalu. Dla artysty jest to każdorazowo szansa na kolejny występ na największej festiwalowej scenie w Europie.

Podczas ostatniej edycji plebiscytu Złotego Bączka fani festiwalu oddali ponad 61 tys. głosów, a największe poparcie uzyskała Łydka Grubasa, która w kategorii zespół polski do ostatniej chwili walczyła z Hunterem. Z kolei wśród zespołów zagranicznych triumfowała bośniacka Dubioza Kolektiv, w kluczowym etapie pokonując m.in. zespół Gojira z Francji.

(pras)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.