Policyjny zespoł „SPEED” nowe superszybkie radiowozy w Policji – Zdjęcia

Podziel się:

fot.Policja

Prędkość – to najczęściej wymieniana przyczyna wypadków drogowych. Wynika to nie tylko z policyjnych statystyk, ale i z obserwacji użytkowników dróg. Aby przeciwdziałać niebezpiecznym i agresywnym zachowaniom na drodze oraz ograniczyć liczbę wypadków drogowych, Komendant Stołeczny Policji powołał specjalną grupę o nazwie “SPEED”. Jej trzon stanowią policjanci warszawskiej “drogówki”, wspierani przez funkcjonariuszy innych wydziałów.

Jednostki Policji zostały wyposażone w usportowione wersje nowych radiowozów . Na ulicach  będziemy mogli zobaczyć m.in Kia Stinger GT z imponującymi osiągami.Pod maskę trafił 3.3-litrowy benzynowy silniki V6 o mocy 366 KM i aż 510 Nm maksymalnego momentu obrotowego, a przyspiesznie od 0-100 km to 4,9 sekundy z prędkością maksymalną osiągającą 270 km/h.

Kolejnym nowym nabytkiem Policji jest BMW 330i xDrive które również będzie postrachem drogowych piratów , od 0 do 100 rozpędza się w 5,8 sekundy , a prędkość maksymalna wynosi 250 km/h.

Efekty pierwszych tygodni działań grupy „SPEED”, to namierzenie 975 kierujących, którzy nie stosowali się do ograniczeń prędkości. Aż 209 z nich straciło prawo jazdy na 3 miesiące za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Policjanci stwierdzili blisko 180 innych wykroczeń popełnionych przez kierujących. W trakcie działań nałożono 612 mandatów karnych, 593 razy zastosowano pouczenia, a w 11 przypadkach skierowano wniosek o ukaranie do sądu. Funkcjonariusze zatrzymali również 41 dowodów rejestracyjnych.

fot.Policja

fot.Policja

fot.Policja

fot.Policja

fot.Policja

(KSP.)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.