Wigilia dla bezdomnych i ubogich odbędzie się jak co roku w Krakowie na Rynku Głównym w najbliższą niedzielę.

Podziel się:

fot.UMK

Tradycyjnie jak co roku, słynny krakowski restaurator Jan Kościuszko z rodziną przygotuje na Rynku Głównym Wigilię dla bezdomnych i potrzebujących! Odbędzie się ona w najbliższą niedzielę 16 grudnia od 11:00. 

Potrzebujący otrzymają ciepłe posiłki, paczki świąteczne oraz możliwość skorzystania z pomocy medycznej w specjalnie przygotowanym szpitalu polowym. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Od ponad 30 lat znany restaurator Jan Kościuszko zaprasza do wigilijnego stołu tych, dla których świąteczny czas jest szczególnie trudny. Dla wielu osób bezdomnych, potrzebujących czy samotnych, to jedyny dzień w roku, kiedy mogą poczuć wsparcie i akceptację, doświadczyć bezinteresownej życzliwości.

Uczestnicy Wigilii poza ciepłymi posiłkami, otrzymują także świąteczne paczki. Chętnych na nie z roku na rok przybywa. Dlatego, 16 grudnia, podczas trwania wydarzenia prowadzona będzie zbiórka żywności o przedłużonym terminie ważności. Konserwy, makarony, słodycze i inne produkty spożywcze w trwałych opakowaniach trafią do przygotowywanych paczek i zostaną bezpośrednio przekazane osobom potrzebującym.

Zachęcamy krakowian do wsparcia tej inicjatywy. Sprawmy, by wszyscy uczestnicy Wigilii otrzymali pomoc, na którą czekają!

 

(UMK.)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.