Pościg policyjny koło Oświęcimia. Pirat zepchnięty z drogi!

Podziel się:

Pościg zakończył się zepchnięciem pirata z drogi, fot. Małopolska Policja

Policjanci z oświęcimskiej drogówki spostrzegli samochód, który z poruszał się z nadmierną prędkością i wyprzedzał z niedozwoloną prędkością. Kiedy rozpoczęli pościg, pojazd zaczął uciekać. Ostatecznie mundurowi zatrzymali pirata. Jak się okazało, mężczyzna prowadził samochód pod wpływam narkotyków i miał zakaz prowadzenia pojazdów. Co więcej, był poszukiwany, aby odbył karę pozbawienia wolności – informuje mł. insp. Sebastian Gleń, rzecznik małopolskiej policji.

W niedzielne  popołudnie (29.03.2020) o godzinie 15.00, policjanci pilnujący bezpieczeństwa w ruchu drogowym na trasie Oświęcim – Kęty, dostrzegli samochód marki Opel Insignia, który z dużą prędkością, niebezpiecznie wyprzedzał inne pojazdy w miejscach,  gdzie było to zakazane. Ponadto  policyjny miernik prędkości wskazał 116 km/h przy ograniczeniu do 50km/h.

Widząc niebezpieczne zachowanie kierowcy funkcjonariusze włączając  sygnały uprzywilejowania i  natychmiast ruszyli za pojazdem. Na próbę zatrzymania kierowca zareagował znacznie zwiększając prędkość. W trakcie pościgu policjanci próbowali wyprzedzić pojazd, lecz wtedy kierowca zwiększał prędkość, nawet do 170 km/h lub zjeżdżał na przeciwległy pas uniemożliwiając policjantom bezpieczne wyprzedzenie.

Zepchnęli pirata z drogi

W Porębie Wielkiej na ulicy Wadowickiej funkcjonariusze zdecydowali,  aby ostatecznie wyeliminować drogowego przestępcę. Na łuku drogi uderzyli radiowozem w bok opla spychając auto z jezdni. W efekcie tego manewru opel został unieruchomiony. Następnie policjanci, zachowując względy bezpieczeństwa podbiegli do pojazdu i wyciągnęli mężczyznę zza kierownicy.

Zatrzymanym drogowym przestępcą okazał się 44 – letni mieszkaniec Osieka,  który był poszukiwany przez sąd celem odbycia 10 miesięcy kary pozbawienia wolności za jazdę w stanie nietrzeźwości. Przeprowadzone narkotesterem badanie śliny mężczyzny w jego organizmie wykazało obecność kokainy oraz amfetaminy. Ponadto zatrzymany posiadał odnotowane w systemie również dwa sądowe zakazy kierowania pojazdami,  w tym jeden dożywotni.

Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz złamanie dożywotniego zakazu kierowania pojazdami grozi kara po 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za jazdę po narkotykach grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

(K.W.P.K.)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.